Warsztaty i Wykłady

Warsztaty i Wykłady

25 września 2022

TARGI MAMAVILLE WROCŁAW 1-2/10/2022 / WARSZTATY I WYKŁADY

Warsztaty dla rodziców są bezpłatne. Ilość miejsc jest ograniczona, Zagwarantuj sobie miejsce i zapisz się już dzisiaj !!!

blank

SOBOTA 1.10.2022

NENO

11:15 do 12.15 – „Karmienie naturalne – najczęstsze problemy laktacyjne i ich rozwiązanie” prowadzenie: Magdalena Łosik, NENO

Serdecznie zapraszamy rodziców oczekujących dziecka oraz tych którzy są na początku mlecznej drogi na nasz wykład! Podczas spotkania omówione zostanę najczęstsze problemy laktacyjne:

 • Karmienie naturalne? Czy karmienie mlekiem modyfikowanym – która opcja jest dla mnie ?
 • Poród drogami natury i pierwsze karmienie. Cięcie cesarskie – kiedy pierwsze karmienie?
 • Nawał laktacyjny – co robić?
 • KPI – co to jest i czy może jest dla mnie ?
 • Gdzie szukać pomocy jeśli będzie potrzeba ?
 • Jak wybrać odpowiedni laktator ?
 • Czym się sugerować przy doborze sprzętu wspomagającego karmienie ?

Prowadzenie:

Magdalena Łosik, Doświadczona położna, położna rodzinna, ekspert ds. problemów laktacyjnych, właścicielka wielu szkół rodzenia, autorka książek akademickich i artykułów naukowych. Propagatorka tematów związanych z ciążą, macierzyństwem, porodem, połogiem i seksem – bez tabu.

https://neno.pl/

blank

FEMIPLACE

13:45 do 14:45 – „Brzuch po ciąży” – jak go pielęgnować i bezpiecznie ćwiczyć?” prowadzenie Katarzyna Iwanicka, FEMIPLACE 

Podczas wykładu dowiesz się:

 1. Jak zmieniają się powłoki brzuszne w czasie ciąży i po porodzie.
 2. Jakie czynniki mają wpływ na tempo regeneracji i wygląd powłok brzusznych po ciąży.
 3. Czym jest kresa biała i rozejście mięśni prostych brzucha – diagnostyka, profilaktyka, postępowanie naprawcze.
 4. Od jakich ćwiczeń rozpocząć odbudowę poporodową. Poznasz sprawdzone i bezpieczne metody treningowe wzmacniające CORE.
 5. Jak pielęgnować skórę brzucha po ciąży?
 6. Jak się odżywiać, aby wesprzeć tkanki miękkie w odbudowie poporodowej.

Prowadzenie:  Katarzyna Iwanicka trener medyczny i trener personalny, FEMIPLACE 

https://www.femiplace.com.pl/

blank

GATTNER/FOXY WRAPS

15:00 do 16:00 – „Noszenie dzieci w chustach i nosidłach” 

Zapraszamy na wykład, którego tematem będzie noszenie dzieci. Dowiecie się na nim między innymi:

 • w czym bezpiecznie nosić dzieci, co wybrać: chustę czy nosidło,
 • od kiedy można nosić,
 • czy dziecko przyzwyczaja się do noszenia, a może to jest jego naturalna potrzeba?
 • Dlaczego warto umówić się z doradcą na naukę noszenia w chuście,
 • Na co zwrócić uwagę przy wyborze chusty i nosidła,
 • Jak ubierać siebie i dziecko do chusty i nosidła

Na miejscu będzie można także zobaczyć podstawowe wiązania chusty, przekonać się, że chustowanie to świetny sposób na szczęśliwe rodzicielstwo. Przekonacie się też, jak szybko i wygodnie zakłada się nosidła hybrydowe oraz klamrowe marki GATTNER. Do zobaczenia!

prowadzenie: Angelika Gattner-Chowańska, Katarzyna Rengifo-Diaz, GATTNER i FOXY WRAPS

www.gattner.pl

blank

SOS-KURSY

16:00 do 17:00 – „Pierwsza Pomoc u niemowląt i małych dzieci.”

Pierwsza pomoc, to nie tylko zatrzymanie krążenia czy zadławienia. Jeśli nie wiesz co zrobić, kiedy Twoje dziecko ma szczekający kaszel, drgawki albo doszło u niego do silnej reakcji alergicznej zapraszamy do nas. Nasi wykwalifikowani instruktorzy pomogą Ci się przygotować na te zdarzenia.

Prowadzenie :  Kuba Koch, Ratownik medyczny w Pogotowiu Ratunkowym we Wrocławiu. Ratownik wodny z międzynarodowym doświadczeniem (Belgia, Holandia, Niemcy). W latach 2011-2013 kierownik sekcji wodnej oraz zastępca szefa grupy operacyjnej dolnośląskiego WOPR, w latach 2013-2015 wiceprezes oddziału Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej we Wrocławiu. Autor wielu publikacji z zakresu ratownictwa medycznego oraz wodnego. Sternik jachtowy, sternik motorowodny. W latach 2014-2017 ratownik medyczny Arbeiter-Samariter-Bund w Berlinie, a od 2017 roku DRK Rettungsdienst Westpfalz.

sos-kursy.pl

blank

NIEDZIELA 2.10.2022

NENO

WARSZTATY NIEDZIELA 2.10.2022

11:30 do 12:30 – „Opieka położnej po porodzie oraz pierwszy tydzień opieki nad noworodkiem i problemy z laktacją – pytania i odpowiedzi”

Na warsztatach omówimy pierwszy tydzień opieki nad noworodkiem i karmienia piersią, co Cię zaskoczy? Omówimy fakty i mity. Opowiemy również o niezbędnych elementy wyprawki w okresie połogu.

Czy będę w stanie wykarmić swoje dziecko? Ile to jest wystarczająca ilość pokarmu?

– co w przypadku wklęsłych brodawek?

– ból brodawek przy karmieniu, co wtedy?

– kryzys w laktacji, jak pobudzić laktacje?

– zastój pokarmu – co wtedy?

– nawał pokarmu – co wtedy?

– okłady z kapusty i inne popularne metody, czy to działa?

Prowadzenie :  Magdalena Łosik, Doświadczona położna, położna rodzinna, ekspert ds. problemów laktacyjnych, właścicielka wielu szkół rodzenia, autorka książek akademickich i artykułów naukowych. Propagatorka tematów związanych z ciążą, macierzyństwem, porodem, połogiem i seksem – bez tabu.

https://neno.pl/

blank

POZYTYWNA DYSCYPLINA

WARSZTATY NIEDZIELA 2.10.2022

12:45 do 13:45 – „Jak łagodnie stawiać granice dzieciom?” 

Jesteś rodzicem i nie raz doświadczasz tego, że dzieci nie trzymają się ustalonych zasad?

Zastanawiasz się, czy stawianie granic małym dzieciom w ogóle ma sens?

Szukasz równowagi między ,,bezstresowym wychowaniem” a nadmiernym ograniczaniem dziecka?

A dodatkowo chciał/abyś zadbać także o siebie?

Jeśli tak, to zapraszamy na warsztaty, podczas których:

Dowiesz się, jak stawiać granice w sposób życzliwy i stanowczy jednocześnie,

Jak komunikować się z dzieckiem w sposób, który zachęci je do współpracy,

Jak zadbać o siebie, by móc w pełni cieszyć się rodzicielstwem

Prowadzenie:

Katarzyna Ryczkowska – jest pedagogiem, terapeutą, edukatorem Pozytywnej Dyscypliny. Przede wszystkim jest Mamą. Na pokładzie mam 3 dzieci w przedziale wiekowym 4-10 lat.

Na co dzień prowadzi warsztaty z Pozytywnej Dyscypliny dla rodziców dzieci w wieku 0 – 18 lat oraz dla nauczycieli szkolnych i przedszkolnych. Wspiera rodziców i nauczycieli w budowaniu relacji opartych na szacunku i zaufaniu. Pomaga w radzeniu sobie w sytuacjach podbramkowych. Podczas warsztatów odkrywamy co stoi za zachowaniem dziecka i co ono nam w ten sposób próbuje powiedzieć.

Natalia Stolarz – Sadowa. pedagog, pracownik socjalny z 10-letnią praktyką zawodową w sektorze pomocy społecznej – związaną z pracą z rodzinami naturalnymi, jak i zastępczymi, edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców, akredytowana przez Positive Discipline Association. Systematycznie podnosząc kompetencje zawodowe ukończyła liczne kursy i warsztaty: m.in. „Mediacje z wykorzystaniem dialogu motywującego w pracy z rodziną”; „Warsztat rozwoju kompetencji zawodowych w zakresie prowadzenia interwencji kryzysowej” oraz „Trening kompetencji wychowawczych”. Praca jest jej  pasją, jest zafascynowana zagadnieniem związanym z funkcjonowaniem człowieka w rodzinie w ujęciu systemowym. Rola rodzica jest tą najważniejszą i najbardziej determinującą życie, a dla wielu okazuje się być najtrudniejszą. Prowadząc warsztaty z Pozytywnej Dyscypliny pomagam wielu rodzicom wyjść z pułapki autorytaryzmu na rzecz demokratycznego dialogu i partnerstwa, spojrzeć na świat oczami dziecka, aby rozumieć jego zachowanie oraz zadbać o siebie, by mogli dbać o innych.

https://pozytywnadyscyplina.pl/

blank

ANNA LEWANDOWSKA

WARSZTATY NIEDZIELA 2.10.2022

14:00 do 14:45  „Rodzicu podaruj dziecku zdrowe zęby? ” 

O zdrowie jamy ustnej dziecka należy zadbać już w okresie ciąży a najlepiej na etapie jej planowania. To w twoich rękach, jest stan higieny jamy ustnej! Masz realny wpływ na zdrowie swojego dziecka. Twoja konsekwencja, wiedza i umiejętności mogą ochronić je przed chorobami jamy ustnej.

Dlatego nie zwlekaj! Zapisz się na warsztaty, gdzie dowiesz się na co zwrócić uwagę w codziennej pielęgnacji. Jak zadbać o właściwą higienę, profilaktykę, dietę?

Kiedy zgłosić się do lekarza dentysty? Jaką szczotkę i pastę wybrać? Dlaczego należy czyścić zęby dzieciom? Jak zachęcić dziecko do mycia zębów? Na te i inne pytania odpowiem na warsztatach. Zapraszam serdecznie.

Prowadzenie: Anna Lewandowska, dyplomowana higienistka stomatologiczna

Na pierwszym miejscu jestem mamą 7-letniej Łucji i 3-letniego Witolda. Zawodowo od czasów studiów na kierunku biologia związana z zębami 😉 Jest dyplomowaną higienistką stomatologiczną oraz nauczycielem. Obecnie pracuję w Dolnośląskiej Szkole Policealnej Medycznej im. Marii Skłodowskiej-Curie we Wrocławiu, uczy tam przyszłe asystentki i higienistki stomatologiczne. Swoje doświadczenie zdobyła w gabinetach stomatologicznych oraz jako edukator szkoleniowy. Jest twórcą programu „Jestem higienistką – wiem co polecam”, który jest realizowany w trakcie nauki kadry medycznej. Jej cel jest jeden-edukować, jak największą ilość pacjentów, aby mogli cieszyć się zdrowiem jamy ustnej!!!

                                     Harmonogram :

WARSZTATY  SOBOTA 1.10.2022 

 

11:15 do 12.15 – „Karmienie naturalne – najczęstsze problemy laktacyjne i ich rozwiązanie” Prowadzenie: Magdalena Łosik, NENO

 

13:45 do 14:45 – „Brzuch po ciąży” – jak go pielęgnować i bezpiecznie ćwiczyć?” Prowadzenie Katarzyna Iwanicka, FEMIPLACE 

15:00 do 16:00 – „Noszenie dzieci w chustach i nosidłach” Prowadzenie: Angelika Gattner-Chowańska, Katarzyna Rengifo-Diaz, GATTNER i FOXY WRAPS

16:00 do 17:00 – „Pierwsza Pomoc u niemowląt i małych dzieci.” Prowadzenie: Jakub Koch, Sos-kursy.pl

 

WARSZTATY NIEDZIELA 2.10.2022

 

11:30 do 12:30 – „Opieka położnej po porodzie oraz pierwszy tydzień opieki nad noworodkiem, problemy z laktacją – pytania i odpowiedzi” Prowadzenie :  Magdalena Łosik, NENO

12:45 do 13:45 – „Jak łagodnie stawiać granice dzieciom?” Prowadzenie: Katarzyna Ryczkowska i Natalia Stolarz – Sadowa

14:00 do 14:45 „Rodzicu podaruj dziecku zdrowe zęby? ” Prowadzenie: Anna Lewandowska, dyplomowana higienistka stomatologiczna

 

 

 

 

Share it:
blank
instagram