Warsztaty i Wykłady

Warsztaty i Wykłady

13 kwietnia 2023

TARGI MAMAVILLE WROCŁAW 23/04/2023/ WARSZTATY I WYKŁADY

Warsztaty dla dzieci i wykłady dla rodziców są bezpłatne. Ilość miejsc jest ograniczona, Zagwarantuj sobie miejsce i zapisz się już dzisiaj!!!

Niedziela,23 kwietnia 2023

WARSZTATY DLA DOROSŁYCH

10:15 do 11:30 – „Pierwsza Pomoc u niemowląt i małych dzieci.”

Prowadzenie: Kuba Koch,  SOS-KURSY

11:45 do 12:45 – „Brzuch po ciąży – jak go pielęgnować i bezpiecznie ćwiczyć?

Prowadzenie: Katarzyna Kopecka, Femiplace

13:00 do 14:00 Karmienie piersią – co warto wiedzieć? oraz problemy z laktacją – pytania i odpowiedzi. Magdalena Łosik, Neno

14:15 do 15:15 – „Jak budować relacje z dzieckiem bez kar?

Prowadzenie: Katarzyna Ryczkowska, Natalia Stolarz – Sadowa, Pozytywna dyscyplina

15:30 do 16:30 „Noszenie dzieci w chustach i nosidłach”!

Prowadzenie: Angelika Gattner-Chowańska, Katarzyna Rengifo-Diaz, GATTNER i FOXY WRAPS

Warsztaty dla Dorosłych

blank

Pierwsza pomoc u niemowląt i małych dzieci

10:15 do 11:30 – „Pierwsza Pomoc u niemowląt i małych dzieci.”

Pierwsza pomoc, to nie tylko zatrzymanie krążenia czy zadławienia. Jeśli nie wiesz co zrobić, kiedy Twoje dziecko ma szczekający kaszel, drgawki albo doszło u niego do silnej reakcji alergicznej zapraszamy do nas. Nasi wykwalifikowani instruktorzy pomogą Ci się przygotować na te zdarzenia.

Prowadzenie: Kuba Koch, Ratownik medyczny w Pogotowiu Ratunkowym we Wrocławiu. Ratownik wodny z międzynarodowym doświadczeniem (Belgia, Holandia, Niemcy). W latach 2011-2013 kierownik sekcji wodnej oraz zastępca szefa grupy operacyjnej dolnośląskiego WOPR, w latach 2013-2015 wiceprezes oddziału Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej we Wrocławiu. Autor wielu publikacji z zakresu ratownictwa medycznego oraz wodnego. Sternik jachtowy, sternik motorowodny. W latach 2014-2017 ratownik medyczny Arbeiter-Samariter-Bund w Berlinie, a od 2017 roku DRK Rettungsdienst Westpfalz.

https://sos-kursy.pl/

blank

Brzuch po ciąży, jak go pielęgnować i bezpiecznie ćwiczyć?

11:45 do 12:45 – „BRZUCH PO CIĄŻY – JAK GO PIELĘGNOWAĆ I BEZPIECZNIE ĆWICZYĆ?”

Podczas wykładu dowiesz się:

 • 1.Jak zmieniają się powłoki brzuszne w czasie ciąży i po porodzie.
 • 2.Jakie czynniki mają wpływ na tempo regeneracji i wygląd powłok brzusznych po ciąży.
 • 3.Czym jest kresa biała i rozejście mięśni prostych brzucha – diagnostyka, profilaktyka, postępowanie naprawcze.
 • 4.Od jakich ćwiczeń rozpocząć odbudowę poporodową. Poznasz sprawdzone i bezpieczne metody treningowe wzmacniające CORE.
 • 5.Jak pielęgnować skórę brzucha po ciąży?
 • 6.Jak się odżywiać, aby wesprzeć tkanki miękkie w odbudowie poporodowej.

PROWADZENIE: Katarzyna Kopecka, trener medyczny i trener personalny kobiet założycielka FEMIPLACE Założycielka Studia Femiplace i pierwszej w Polsce specjalistycznej Szkoły Cesarskiego Rodzenia (w formie stacjonarnej i on-line). Od 20 lat zmienia sylwetki kobiet i pracuje nad poprawą ich stanu zdrowia fizycznego, psychicznego i intymnego. Wiele lat doświadczenia uczyniły z niej wszechstronnego i wybitnego specjalistę. Jest Trenerem Personalnym, Trenerem Medycznym, Ekspertem od aktywności kobiet w ciąży, w połogu i po porodzie, certyfikowanym trenerem kobiet po porodzie londyńskiej szkoły „BurrellEducation”, certyfikowanym instruktorem treningu hipopresywnego brytyjskiej szkoły „UKHypopressives”, Specjalistą PelviFly (trening mięśni dna miednicy z biofeedback) oraz licencjonowanym Instruktorem Rekreacji Ruchowej ze specjalnością Fitness.

https://www.femiplace.com.pl/

blank

"Karmienie piersią - co warto wiedzieć? oraz problemy z laktacją - pytania i odpowiedzi "

13:00 do 14:00 – „Karmienie piersią – co warto wiedzieć? oraz problemy z laktacją – pytania i odpowiedzi „

Serdecznie zapraszamy rodziców oczekujących dziecka oraz tych którzy są na początku mlecznej drogi na nasz wykład ! Podczas spotkania omówione zostanę najczęstsze problemy laktacyjne:

 • Karmienie naturalne? Czy karmienie mlekiem modyfikowanym – która opcja jest dla mnie ?
 • Poród drogami natury i pierwsze karmienie. Cięcie cesarskie – kiedy pierwsze karmienie?
 • Nawał laktacyjny – co robić?
 • KPI – co to jest i czy może jest dla mnie ?
 • Gdzie szukać pomocy jeśli będzie potrzeba ?
 • Jak wybrać odpowiedni laktator ?
 • Czym się sugerować przy doborze sprzętu wspomagającego karmienie ?

Prowadzenie: Magdalena Łosik, Doświadczona położna, położna rodzinna, ekspert ds. problemów laktacyjnych, właścicielka wielu szkół rodzenia, autorka książek akademickich i artykułów naukowych.

https://neno.pl/

 

blank

Jak budować relacje z dzieckiem bez kar?

14:15 do 15:15 – Jak budować relacje z dzieckiem bez kar?

Słyszysz, że dziecko musi poczuć konsekwencje złego zachowania, bo inaczej „wejdzie” Ci na głowę. Jednocześnie czujesz, że zakaz oglądania bajek albo zabranie deseru nie spowoduje, że dziecko w cudowny sposób zacznie systematycznie sprzątać po zabawie. Wiesz, że 'wyjdziemy na spacer jak będziesz grzeczny’ nie uczy jak radzić sobie w trudnych emocjach.

Setna prośba kończy się groźbą i karą, płaczem dziecka i Twoimi wyrzutami sumienie. Chcesz wyjść ze schematów i przestać straszyć karą, a nauczyć się współpracy z dzieckiem? By zmienić swoje podejście potrzebujesz dowiedzieć się, co konkretnie robić w trudnej sytuacji.

Przyjdź na warsztaty podczas których:

– zrozumiesz, jak działają kary (lub dlaczego tak naprawdę nie działają)

– zyskasz nowe spojrzenie na wychowanie dziecka, które da Ci poczucie kompetencji oraz zmianę perspektywy

– poznasz skuteczne narzędzia Pozytywnej Dyscypliny, które będziesz mógł wprowadzić, by zacząć zmieniać swoją rodzinę

– wyznaczysz swój pierwszy krok na drodze wychowania bez straszenia karą

ProwadzenieKatarzyna Ryczkowska,

Jestem pedagogiem, terapeutą, edukatorem Pozytywnej Dyscypliny. Przede wszystkim jestem Mamą. Na pokładzie mam 3 dzieci w przedziale wiekowym 4-10 lat.

Na co dzień prowadzę warsztaty z Pozytywnej Dyscypliny dla rodziców dzieci w wieku 0 – 18 lat oraz dla nauczycieli szkolnych i przedszkolnych. Wspieram rodziców i nauczycieli w budowaniu relacji opartych na szacunku i zaufaniu. Pomagam w radzeniu sobie w sytuacjach podbramkowych. Podczas warsztatów odkrywamy co stoi za zachowaniem dziecka i co ono nam w ten sposób próbuje powiedzieć.

Z Pozytywną Dyscypliną zetknęłam się z racji zawodu, ponieważ staram się być na bieżąco z nowymi metodami wychowawczymi. Zauroczyłam się metodą i zaczęłam zgłębiać i testować na swoich dzieciach Okazało się, że wprowadziło to więcej spokoju do naszego życia. Nie powiem, że mam idealne dzieci, bo takie nie istnieją, Jednakże ja jako mama mam w sobie więcej wrażliwości, cierpliwości i wyrozumiałości, gdyż jestem w stanie lepiej zrozumieć swoje dzieci i bardziej empatycznie reagować na ich potrzeby.

Natalia Stolarz – Sadowa, 

pedagog, pracownik socjalny z wieloletnią praktyką zawodową związaną z pracą z rodzinami naturalnymi jak i zastępczymi, edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców i nauczycieli, akredytowana przez Positive Discipline Association. Ukończyłam liczne kursy i warsztaty: m.in. „Mediacje z wykorzystaniem dialogu motywującego w pracy z rodziną”; „Warsztat rozwoju kompetencji zawodowych w zakresie prowadzenia interwencji kryzysowej” oraz „Trening kompetencji wychowawczych”. Dzięki bogatemu doświadczeniu zawodowemu pomagam rodzicom i nauczycielom wyjść z pułapki autorytaryzmu na rzecz demokratycznego dialogu
i partnerstwa, spojrzeć na świat oczami dziecka, aby rozumieć jego zachowanie. Wspieram rodziców i pedagogów w dbaniu o siebie, by mogli dbać o innych oraz zmieniać oblicze rodzicielstwa i polskiej oświaty.

https://pozytywnadyscyplina.pl/

blank

"Noszenie dzieci w chustach i nosidłach"

15:30 do 16:30 „Noszenie dzieci w chustach i nosidłach”

Zapraszamy na wykład, którego tematem będzie noszenie dzieci. Dowiecie się na nim między innymi:

 • w czym bezpiecznie nosić dzieci, co wybrać: chustę czy nosidło,
 • od kiedy można nosić,
 • czy dziecko przyzwyczaja się do noszenia, a może to jest jego naturalna potrzeba?
 • Dlaczego warto umówić się z doradcą na naukę noszenia w chuście,
 • Na co zwrócić uwagę przy wyborze chusty i nosidła,
 • Jak ubierać siebie i dziecko do chusty i nosidła

Na miejscu będzie można także zobaczyć podstawowe wiązania chusty, przekonać się, że chustowanie to świetny sposób na szczęśliwe rodzicielstwo. Przekonacie się też, jak szybko i wygodnie zakłada się nosidła hybrydowe oraz klamrowe marki GATTNER. Do zobaczenia!

Prowadzenie: Angelika Gattner-Chowańska, Katarzyna Rengifo-Diaz, GATTNER i FOXY WRAPS

www.gattner.pl

Share it:
blank
instagram