Warsztaty i Wykłady

Warsztaty i Wykłady

31 sierpnia 2022

TARGI MAMAVILLE WARSZAWA 18/09/2022 / WARSZTATY I WYKŁADY

Warsztaty dla dzieci i wykłady dla rodziców są bezpłatne. Ilość miejsc jest ograniczona, Zagwarantuj sobie miejsce i zapisz się już dzisiaj!!!

Harmonogram :

PANEL SPECJALNY :

11:00 do 12:00 – „Dość dobrych rad, czas na fakty”

Spotkanie autorskie z Marielle Tourel aka Rozwojowa Mama

12:30 do 14:00 – „Wychowuję jak czuję” – dyskusja o wolności wyboru każdej mamy, o krytyce i ocenianiu wśród i wobec mam.

Goście :

Anna Dereszowska 

Agnieszka Kaczorowska-Pela 

Monika Mrozowska 

Marielle Tourel aka Rozwojowamama 

Prowadzące :

Iwona Kilińska
Maja Kostrzewa 

WARSZTATY DLA DZIECI

10:15 do 10:45 – „Gordonki” dla dzieci od 0 do 1,5 roku – grupa 1
11:00 do 11:30 – „Gordonki” dla dzieci od 0 do 1,5 roku – grupa 2

Prowadzenie : Akademia MusicBABYart

11:45 do 12:15 – „Edusensorki” dla dzieci od 1,5 do 3 lat grupa 1
12:30 do 13:00 – „Edusensorki” dla dzieci od 1,5 do 3 lat grupa 2

Prowadzenie : Akademia MusicBABYart

13:30 do 14:00 – „Rozbudzamy zmysły” dla dzieci 1 – 3 lat

Prowadzenie: Joanna Rusak, Wioski co.

14:15 do 14:45 – „A gdyby tak stworzyć coś z niczego?” dla dzieci 3- 6 lat
Prowadzenie: Joanna Rusak, Wioski co.

 

WARSZTATY DLA DOROSŁYCH

sala A

10:15 do 11:15 – Jak łagodnie stawiać granice dzieciom ?

Prowadzenie : Katarzyna Reiss-Duran i Magda Jabłońska, Pozytywna dyscyplina

11:30 do 12:30 – „Dlaczego niemowlę budzi się i nie śpi ?”

Prowadzenie: Gosia Makowska i Marta Bartosiewicz, Sleepconcept

12:45 do 13:45 – „Pierwszy tydzień z noworodkiem w domu”

Prowadzenie: Joanna Baranowska, Nanny Now

14:00 do 15:00 – ” Chusta czy nosidło ? ”
Prowadzenie : certyfikowana doradca chustonoszenia z firmy Zaffiro

sala B

10:30 do 11:30 -„Przygotowanie do porodu. Warto czy się opłaca?”

Prowadzenie: Jeannette Kalyta, Medicover

11:45 do 12:45 – Organizacja pokoju dziecięcego wspierająca utrzymanie porządku

Prowadzenie : Agnieszka Krawczuk, Manufaktura porządku

13:00 do 14:00 – ” Jak zadbać o siebie przed i po porodzie? Fizjoterapia uroginekologiczna w przebiegu ciąży i po porodzie.”

Prowadzenie: Anna Szwedzik, Femiconcept

14:15 do 15:15 – „10 faktów i mitów w udzielaniu pierwszej pomocy niemowlętom.”

Prowadzenie : Adrianna Cienkusz, Twój ratownik

blank

Panel Specjalny #Wychowuję jak czuję

11:00 do 12:00 – Dość dobrych rad, czas na fakty”

Spotkanie autorskie z Marielle Tourel aka Rozwojowa Mama 

Na spotkaniu z  Marielle będziemy rozmawiać o jej najnowszej książce „Twoje Dziecko – mądre, zdolne, szczęśliwe” .

Marielle opowie o wynikach przełomowych badań i rekomendacjach naukowców na temat rozwoju dziecka. Proste fakty, jasne zalecenia i łatwe do zrozumienia przykłady, jak pozytywnie wpływać na rozwój dziecka, aby rozwijało z Twoją pomocą swoje zdolności i kompetencje, było samodzielne, pewne siebie i odporne na stres a przede wszystkim wyrosło na zdrowego, szczęśliwego człowieka.


Z jej książki i na spotkaniu możesz dowiedzieć się między innymi

 • jak zapewnić dziecku poczucie bezpieczeństwa, które pozwoli mu się rozwijać
 • jak rozmawiać z dzieckiem (a nie: mówić do dziecka) od pierwszych chwil życia, żeby rozwijać jego umiejętności językowe i budować więź między Wami
 • czy każdy stres jest zły i jak wspierać dziecko w sytuacjach stresowych
 • jak bawić się z dzieckiem, żeby rozwijać jego zdolności i kompetencje we wszystkich dziedzinach
 • jak chwalić dziecko, żeby motywować je do działania
 • kiedy oglądanie bajek może przynieść dziecku korzyści
 • które zabawki najlepiej sprzyjają rozwojowi dziecka

Ta cala dawka wiedzy wsparta będzie wynikami badaniami naukowymi oraz wieloma przykładami jak wdrożyć teorię w praktykę. 

https://www.instagram.com/rozwojowa_mama/

blank
blank
blank
blank
blank

Panel Specjalny #Wychowuję jak czuję

12:30 do 14:00 „Wychowuję jak czuję” – dyskusja o wolności wyboru każdej mamy, o krytyce i ocenianiu wśród i wobec mam.

Dyskusja inspirowana kampanią społeczną #Stop Krytyce Mam!

Goście :

Anna Dereszowska – aktorka, mama trójki dzieci

Agnieszka Kaczorowska-Pela – aktorka, tancerka, mama dwójki dzieci

Monika Mrozowska – aktorka, autorka książek, mama czwórki dzieci

Marielle Tourel aka Rozwojowamama – mama, Senior Manager we wiodącej światowej firmie doradztwa strategicznego, autorka książki „Twoje Dziecko – mądre, zdolne, szczęśliwe”

Iwona Kilińska – mama Marty, autorka kampanii społecznej #StopKrytyceMam i pierwszego w Polsce przewodnika dla mam: „Jak to jest być mamą”
Maja Kostrzewa – współzałożycielka Mamaville, przedsiębiorcza i spełniona mama dwójki dzieci, inicjatorka konceptu #Wychowuję jak czuję

Na panelu będą poruszane następujące tematy

1. #Stop Krytyce Mam! – skąd się bierze hejt, jak go zatrzymać, czy hejt ma wpływ na nasze dzieci, jak bronić się przed krytyką, czy da się walczyć i wygrać z hejtem. Hejt w sieci – ile z nas – matek doświadcza na co dzień krytyki w sieci, za co mamy są krytykowane, kto krytykuje najczęściej;

2. Wychowuję jak czuję – jak przeciwstawić się presji wychowywania dzieci według narzuconych stereotypów, utartych przekonań o opiece nad dziećmi, nawet tradycji przekazywanej pokoleniom;

3. Mam inne zdanie – jak bronić własnego zdania jednocześnie zachowując szacunek dla odmienności poglądów, zachowań, sposobów na wychowywanie dzieci innych mam; czy „dobro dziecka” może usprawiedliwiać ingerencję innych w to, jak wychowujemy nasze dzieci;

4. To jest moja sprawa – jak znaleźć własną drogę i styl wychowania dzieci, jak podążać nią bez poczucia winy wsłuchując się w swoją intuicję oraz potrzeby swoje i dziecka

5. To nie jest moja wina – czy poczucie winy jest nierozerwalnie związane z byciem mamą, jak znaleźć sposób, żeby się go pozbyć i uwierzyć, że jesteśmy najlepszymi matkami dla swoich dzieci.

Serdecznie zapraszamy 

Warsztaty dla dzieci 

blank

Warsztaty dla  dzieci 

Gordonki

10:15 do 10:45  – „Gordonki” dla dzieci od 0 do  1,5 roku  grupa 1 

11:00 do 11:30 – „Gordonki”dla dzieci od 0 do 1,5  roku  grupa 2

Gordonki to zajęcia umuzykalniające inspirowane metodą E.E. Gordona oraz autorskim programem MusicBABYart. Zajęcia polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu. Ich głównym celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka. Podczas zajęć dzieci uczą się rozumieć i tworzyć muzykę – improwizować ją – w pierwszej kolejności za pomocą swego najcenniejszego instrumentu, jakim jest głos. Ponadto nasze dziecko uczy się harmonijnego i rytmicznego poruszania się, które jest podstawą rozumienia i wyczucia rytmu. Kontakt z muzyką ma być dla niego przyjemnością i źródłem satysfakcji.

Prowadzenie :  Akademia MusicBABYart, która powstała z myślą o wzbogaceniu edukacji Małego Dziecka o różnorodne nowatorskie metody pedagogiczne i wychowawcze, a przede wszystkim jak najwcześniejsze wprowadzenie dzieci w świat muzyki oraz w świat edukacji poprzez zabawę. Wykorzystujemy wrodzoną umiejętność małego człowieka do szybkiego uczenia się, szczególnie w pierwszych latach jego życia. Nasze zajęcia to przede wszystkim ogromna radość dla dziecka i rodzica, aktywnie spędzony czas oraz świetna zabawa. Bazując na założeniach psychologii rozwojowej Małego Człowieka chcemy wyłapać jego wrodzone predyspozycje i uzdolnienia i z sukcesem przenieść je na dalsze etapy jego rozwoju. Założona w 2011 roku przez propagatora i jednego z głównych prekursorów metody Gordona w Polsce – Anitę Wleklińską, od kilku lat skutecznie działa na polu umuzykalniania dzieci i niemowląt, organizuje zajęcia dla niemowląt i dzieci oraz ich rodziców, koncerty dla całych rodzin, szkolenia i warsztaty.

https://musicbabyart.pl/

 

blank

Edusensorki

11:45 do 12:15 –  „Edusensorki” dla dzieci od 1,5 do 3 lat grupa 1 

12:30 do 13:00 – „Edusensorki” dla dzieci od 1,5 do 3 lat grupa 2

Edusensorki to zabawy z obszarów: – porównywania i klasyfikowania, – sortowania przedmiotów pod względem wielkości, ciężkości, koloru, kształtu – czyli praca na zbiorach – szeregowania i grupowania ze względu na cechy matematyczne tj. pusty, pełny, duży, mały, następny, kolejny, pasujący czy niepasujący. – orientacji w przestrzeni -pod, nad, obok… – poznawania świata z poziomu zmysłów, – usprawniania „małej motoryki”, – rozwijania poczucia rytmu, -doskonalenia koordynacji wzrokowo-ruchowej, – kształtowania świadomości własnego ciała.

Prowadzenie :  Zajęcia prowadzi Akademia MusicBABYart, która powstała z myślą o wzbogaceniu edukacji Małego Dziecka o różnorodne nowatorskie metody pedagogiczne i wychowawcze, a przede wszystkim jak najwcześniejsze wprowadzenie dzieci w świat muzyki oraz w świat edukacji poprzez zabawę. Wykorzystujemy wrodzoną umiejętność małego człowieka do szybkiego uczenia się, szczególnie w pierwszych latach jego życia. Nasze zajęcia to przede wszystkim ogromna radość dla dziecka i rodzica, aktywnie spędzony czas oraz świetna zabawa. Bazując na założeniach psychologii rozwojowej Małego Człowieka chcemy wyłapać jego wrodzone predyspozycje i uzdolnienia i z sukcesem przenieść je na dalsze etapy jego rozwoju. Założona w 2011 roku przez propagatora i jednego z głównych prekursorów metody Gordona w Polsce – Anitę Wleklińską, od kilku lat skutecznie działa na polu umuzykalniania dzieci i niemowląt, organizuje zajęcia dla niemowląt i dzieci oraz ich rodziców, koncerty dla całych rodzin, szkolenia i warsztaty.

https://musicbabyart.pl/

blank

"Rozbudzamy zmysły"

13:30 do 14:00 – „Rozbudzamy zmysły” dla dzieci 1 – 3 lat 

Świat oczami najmłodszych jest pełen zachwytu zamkniętego w najmniejszych detalach. Dzieci doświadczają każdym zmysłem i centymetrem swojego ciała. Przygotowane prowokacje będą pobudzać wszystkie zmysły i stymulować koordynację oko-ręka. Przedmioty codziennego użytku i produkty, które każdy z rodziców znajdzie w swoje kuchni zamienimy w świat pełen faktur, dźwięków i zapachów, który dzieci będą mogły eksplorować całym sobą,

Do zabawy posłużą nam:

 1. Wielkoformatowa folia z piaskiem kinetycznym – pojemniki, figurki zwierząt?
  • Aromaty zapachowe
 2. Stolik z wodą i jabłkami/orzechami włoskimi, narzędzia do przenoszenia
  • Kolorowa woda?
 3. Wielka kuweta z ryżem i skarbami ukrytymi w środku
  • Naturalne skarby, drewniane elementy
 4. Stolik do przesypywania materiałów suchych – makaron, produkty sypkie
 5. Malowanie wielkoformatowe – płótno na podłodze + samochody ślady

Prowadzenie: Joanna Rusak

Jest absolwentką Politechniki Białostockiej i Szkoły Muzycznej I st. oraz instruktorem Polskiego Związku Jeździeckiego. Od ponad 13 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą jako niania, animator, instruktor zajęć sportowych, wychowawca i pedagog. Fundamentem jej pracy jest kontakt z naturą, kształtowanie wrażliwości na otaczający nas świat oraz empatia do każdej żyjącej istoty. Od ponad 4 lat jest mamą Janka, który każdego dnia uczy mnie, jak czerpać radość i energię z otaczającego nas świata, odkrywanie go wraz z nim jest niepowtarzalną i niekończącą się przygodą. Jest on źródłem życiowej mocy! Z roku na rok, zdobywając kolejne doświadczenia, jest coraz bardziej zafascynowana tym, z jaką otwartością w sercu i chłonnym umysłem dzieci poznają świat. Joanna uważa, że towarzyszenie im w tej podróży jest najwspanialszym darem od wszechświata – dzięki nim uczy się tajemnic świata I siebie samej, każdego dnia oraz doświadcza najintensywniejszych wymiarów szczęścia.

https://www.wioski.co/

blank

"A gdyby tak stworzyć coś z niczego?"

14:15 do 14:45 – „A gdyby tak stworzyć coś z niczego?”  dla dzieci 3- 6 lat 

Wystarczy kilka przedmiotów znalezionych na spacerze lub w domu oraz rozbudzona dziecięca wyobraźnia, żeby stworzyć magiczny świat, w którym wszystko może się wydarzyć.
Każdy może stać się kimś wyjątkowym. Kim zostaną nasi korkowi przyjaciele? Gdzie i czym będą podróżować? W jakim domu zamieszkają?
Do wykonania makiety posłużą nam korki, glina, piasek, kamyki, muszle i kawałki drewna. Dzieci będą miały możliwość zamienić się w rzeźbiarzy, konstruktorów, inżynierów i budowniczych pracując ze zróżnicowanymi materiałami, doświadczając magicznej siły tworzenia.

Prowadzenie: Joanna Rusak

Jest absolwentką Politechniki Białostockiej i Szkoły Muzycznej I st. oraz instruktorem Polskiego Związku Jeździeckiego. Od ponad 13 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą jako niania, animator, instruktor zajęć sportowych, wychowawca i pedagog. Fundamentem jej pracy jest kontakt z naturą, kształtowanie wrażliwości na otaczający nas świat oraz empatia do każdej żyjącej istoty. Od ponad 4 lat jest mamą Janka, który każdego dnia uczy mnie, jak czerpać radość i energię z otaczającego nas świata, odkrywanie go wraz z nim jest niepowtarzalną i niekończącą się przygodą. Jest on źródłem życiowej mocy! Z roku na rok, zdobywając kolejne doświadczenia, jest coraz bardziej zafascynowana tym, z jaką otwartością w sercu i chłonnym umysłem dzieci poznają świat. Joanna uważa, że towarzyszenie im w tej podróży jest najwspanialszym darem od wszechświata – dzięki nim uczy się tajemnic świata I siebie samej, każdego dnia oraz doświadcza najintensywniejszych wymiarów szczęścia.

https://www.wioski.co/

Wykłady dla dorosłych

blank

Jak łagodnie stawiać granice dzieciom ?

10:15 do 11:15 – Jak łagodnie stawiać granice dzieciom ?

Jesteś rodzicem i nie raz doświadczasz tego, że dzieci nie trzymają się ustalonych zasad?

Zastanawiasz się, czy stawianie granic małym dzieciom w ogóle ma sens?

Szukasz równowagi między ,,bezstresowym wychowaniem” a nadmiernym ograniczaniem dziecka?

A dodatkowo chciał/abyś zadbać także o siebie?

Jeśli tak, to zapraszamy na warsztaty, podczas których:

Dowiesz się, jak stawiać granice w sposób życzliwy i stanowczy jednocześnie,

Jak komunikować się z dzieckiem w sposób, który zachęci je do współpracy,

Jak zadbać o siebie, by móc w pełni cieszyć się rodzicielstwem?

Prowadzenie:

Katarzyna Reiss-Duran-Psycholożka dzieci i młodzieży, certyfikowana terapeutka, trenerka i edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla rodziców. Od wielu lat pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz rodzicami wspierając ich w różnych wyzwaniach życia codziennego.

Prywatnie mama 8-letniej Antosi i 6-letniej Marianki, dzięki którym odkryła Pozytywną Dyscyplinę i zaczęła ją praktykować w życiu rodzinnym i zawodowym.

Magda Jabłońska– mama dwóch dziewczynek- Gabrysi i Zosi. Kilka lat temu odkryła Pozytywną Dyscyplinę i szybko przekonała się na własnej skórze, jak wiele spokoju i współpracy można osiągnąć dzięki tej metodzie. Obecnie jako edukator przekazuje kolejnym rodzicom to, czego się nauczyła i pokazuje im, w jaki sposób Pozytywna Dyscyplina może zmienić ich relacje z dziećmi.

https://pozytywnadyscyplina.pl/

blank

"Dlaczego niemowlę budzi się i nie śpi ?"

11:30 do 12:30  – „Dlaczego niemowlę budzi się i nie śpi ?”

Nocne pobudki małego dziecka często towarzyszą młodym rodzicom przez pierwsze miesiące, a nawet lata życia malca. Co zrobić, gdy nasze dziecko budzi się w nocy zbyt często? Na warsztacie dowiecie się jakie są najczęstsze powody pobudek nocnych Maluszków i jak możecie je adresować

ProwadzenieSleepConcept –  konsultantki ds. snu dzieci Gosia Makowska Marta Bartosiewicz

Gosia Makowska i Marta Bartosiewicz to certyfikowane konsultantki ds. snu dzieci. Od ponad 7 lat pomagają rozwiązywać problemy ze snem maluchów, a rodzicom pozwalają odzyskać radość rodzicielstwa.

Współpracowały indywidualnie z ponad 3000 rodzin z 25 krajów na świecie, a kolejnym kilkuset doradzały w ramach warsztatów grupowych. Od ponad 4 lat posiadają akredytację aż dwóch renomowanych międzynarodowych stowarzyszeń konsultantów snu – International Association of Child Sleep Consultants oraz Association of Professional Sleep Consultants.

Gosia i Marta są autorkami wielu tekstów, warsztatów i spotkań edukacyjnych. Współpracowały m.in. z firmą Rossmann w programie ROSSNĘ! oraz marką Pampers. Jako specjalistki dzieliły się swoim doświadczeniem i udzielały porad w ramach warsztatów stacjonarnych i online dla rodziców. Cyklicznie wypowiadają się jako ekspertki ds. snu dzieci w programach telewizyjnych takich „Pytanie na Śniadanie” czy „Dzień Dobry TVN”.

Prywatnie obie są mamami, wykorzystują więc zawodowe i osobiste doświadczenia, aby pomagać rodzicom w potrzebie. Nie eksperymentują z maluchami, a rozwiązania dopasowują do dziecka – w zależności np. od jego potrzeb snu czy temperamentu.

Gosia Makowska i Marta Bartosiewicz to certyfikowane konsultantki ds. snu dzieci. Od ponad 7 lat pomagają rozwiązywać problemy ze snem maluchów, a rodzicom pozwalają odzyskać radość rodzicielstwa.

Współpracowały indywidualnie z ponad 3000 rodzin z 25 krajów na świecie, a kolejnym kilkuset doradzały w ramach warsztatów grupowych. Od ponad 4 lat posiadają akredytację aż dwóch renomowanych międzynarodowych stowarzyszeń konsultantów snu – International Association of Child Sleep Consultants oraz Association of Professional Sleep Consultants.

Prywatnie obie są mamami, wykorzystują więc zawodowe i osobiste doświadczenia, aby pomagać rodzicom w potrzebie. Nie eksperymentują z maluchami, a rozwiązania dopasowują do dziecka – w zależności np. od jego potrzeb snu czy temperamentu.

https://sleepconcept.pl/

blank

"Pierwszy tydzień z noworodkiem w domu"

12:45 do 13:45  – „Pierwszy tydzień z noworodkiem w domu”

Zastanawiasz się, jak będzie wyglądał u Ciebie pierwszy tydzień po porodzie? Czego się możesz spodziewać? Boisz się, że nie będzie tak kolorowo i sobie nie poradzisz ? Spokojnie na naszych warsztatach postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości. Opowiemy Ci o:

– pierwszej kąpieli

– karmieniu co 3h czy na żądanie

– nawale pokarmowy

– baby blues

– komfort wyspanej i wypoczętej mamy niezbędny do budowania więzi z dzieckiem

– otulacze, chusty

– szum uspokajający

Prowadzenie:  Joanna Baranowska –

Niania noworodkowa w Nanny Now, aktywna zawodowo położna, wykładowczyni w szkole rodzenia, zwolenniczka rodzicielstwa bliskości.

https://nannynow.pl/

blank

" Chusta czy nosidło ? "

14:00 do 15:00 – ” Chusta czy nosidło ? „

Na naszym warsztacie poznacie zalety noszenia dzieci w chustach.

W czasie spotkania dowiecie się:

 • po co Wam ta chusta? – jakie korzyści z chustonoszenia płyną dla Was i dla Waszego dziecka
 • od kiedy można wiązać maluszka w chustę i jak to robić?
 • jak wybrać chustę czy później nosidło?
 • gdzie szukać profesjonalnego wsparcia?

W czasie wykładu zaprezentujemy Wam także najczęściej wybierane wiązania dla noworodków, a także odpowiemy na każde chustowe pytanie.

Prowadzenie : certyfikowana doradca chustonoszenia z firmy Zaffiro

https://zaffiro.design/produkty/chusty

blank

"Przygotowanie do porodu. Warto czy się opłaca?"

10:30 do 11:30 –„Przygotowanie do porodu. Warto czy się opłaca?”

Na naszym spotkaniu omówimy następujące zagadnienia:

 1. Poród, lęk i niepewność przed nieznanym- jak sobie radzić.
 2. Szkoła rodzenia – źródło zdobywania rzetelnej wiedzy
 3. Porody rodzinne – moda, czy konieczność?

Prowadzenie: Jeannette Kalyta

Położna z ponad trzydziestopięcioletnim stażem pracy zawodowej. Autorka książki „Położna. 3550 cudów narodzin”. Prekursorka nowych trendów w położnictwie.

Koordynator zespołu 33 położnych, od pięciu lat opiekuje się oddziałem położnictwa w Medicover.

Talent w połączeniu z wyjątkową pracowitością doprowadził ją do pozycji niekwestionowanego autorytetu w swojej dziedzinie. Jej misją jest, aby kobiety rodziły w poczuciu bezpieczeństwa, a noworodki były traktowane z szacunkiem.

https://www.facebook.com/MedicoverHospital/

https://porody.medicover.pl/

blank

"Organizacja pokoju dziecięcego wspierająca utrzymanie porządku"

11:45 do 12:45  – Organizacja pokoju dziecięcego wspierająca utrzymanie porządku

Czy organizacja pokoju może mieć wpływ na naukę porządkowania?

Czy ułożeniem zabawek na półkach da się zachęcić dziecko do odkładania ich na miejsce? Czy organizacja szafy może mieć związek z układaniem ubrań w niej lub przygotowywaniem zestawów przez dziecko?

W czasie warsztatów opowiem Ci o trzech krokach w organizacji pokoju dziecka. Wspierają one utrzymanie porządku, skracają czas sprzątania, zabawę czynią uważniejszą, a niektóre zabawki zaczarowują i stają się one jak nowe! Przekonasz się także, że nie w setkach organizerów i akcesoriów tkwi klucz do porządku.

Jeśli więc chcesz dowiedzieć się jak zorganizować zabawki, by wprowadzić większy ład, dowiedzieć się co może być przyczyną tego, że dziecko nie odkłada ubrań do szafy lub jaki jest najskuteczniejszy sposób sprzątania zabawek, zapraszam Cię na warsztaty – do domu wrócisz z głową pełną pomysłów na organizację tej przestrzeni.

Prowadzenie : Agnieszka Krawczuk

Porządkuje domowe wnętrza oraz organizuje powstałą przestrzeń funkcjonalnie i estetycznie. Pokazuje, że porządek uwalnia nie tylko miejsce w domu, ale także czas i energię na to, co ważne. Certyfikowana declutterka i trenerka mentalna. Autorka bloga. W sieci dostępna pod nazwą Manufaktura porządku.

www.manufakturaporzadku.pl

https://www.instagram.com/manufakturaporzadku/

https://www.facebook.com/manufakturaporzadku

blank

" Jak zadbać o siebie przed i po porodzie? Fizjoterapia uroginekologiczna w przebiegu ciąży i po porodzie."

13:00 do 14:00 –  ” Jak zadbać o siebie przed i po porodzie? Fizjoterapia uroginekologiczna w przebiegu ciąży i po porodzie.”

Na warsztacie dowiedziecie się :

– dlaczego warto chodzić do fizjoterapeuty uroginekologicznego, przed ciążą, w trakcie ciąży oraz po porodzie?

– od czego powinno się zacząć powrót do formy po porodzie?

– jak mogę się przygotować do cesarskiego cięcia w trakcie ciąży?

– jak zadbać o mięśnie dna miednicy po porodzie?

Prowadzenie: Anna Szwedzik – certyfikowaną fizjoterapeutką uroginekologiczną Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego oraz pomysłodawczynią i współzałożycielką femi concept – miejsca, które oferuje kompleksowe wsparcie w trakcie ciąży i po porodzie, aby pomóc w bezpiecznym i sprawnym powrocie do formy.

Ukończyła studia z fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w największych klinikach i szpitalach m.in. w szpitalu Św. Zofii oraz w szpitalu im. Św. Rodziny w Warszawie.

Zajmuje się przede wszystkim fizjoterapią uroginekologiczną, do której należy profilaktyka, diagnostyka oraz zachowawcze leczenie dysfunkcji i dolegliwości dna miednicy. Ponadto rehabilituje kobiety w trakcie ciąży i po porodzie z takimi problemami jak: bóle pleców, ból spojenia łonowego, rwa kulszowa, obrzęki nóg, rozejście mięśni prostych brzucha, bolesna blizna po nacięciu/pęknięciu krocza, bolesne współżycie czy terapia blizny po cesarskim cięciu.

Zajmuje się również terapią endometriozy i przeciwdziałaniu negatywnym skutkom tej choroby na ciało i życie kobiety. Dodatkowo prowadzę szkoły rodzenia, webinary i warsztaty o tematyce okołoporodowej.

https://instagram.com/femifizjo?igshid=YmMyMTA2M2Y

https://www.facebook.com/femiconcept/

blank

"10 faktów i mitów w udzielaniu pierwszej pomocy niemowlętom."

14:15 do 15:15  – 10 faktów i mitów w udzielaniu pierwszej pomocy niemowlętom.”

Czy Twoja wiedza o pierwszej pomocy jest aktualna? Zastanawiasz się czy Twoje działania będą skuteczne w sytuacji zagrożenia życia? Podczas spotkania poznasz zarówno fakty jak i mity w przypadku zadławienia, bezdechu, wysokiej gorączki, urazów i utraty oddechu. Dodatkowo dowiesz się jak powinno wyglądać prawidłowe postępowanie i będziesz mógł/a sprawdzić swoją skuteczność!

Jeżeli chcesz zbudować wiarę w siebie, która pozwoli na bezbłędną pomoc dziecku w przypadku zagrożenia życia to ten warsztat jest dla Ciebie!

www http://apteczka.twojratownik.pl/

Prowadzenie : Adrianna Cienkusz –  Ratownik medyczny, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, instruktor pierwszej pomocy w firmie TwójRatownik.pl. Swoje doświadczenie zdobywałam podczas pracy w pogotowiu ratunkowym oraz na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych w warszawskich szpitalach.

Specjalizuję się w tematyce dziecięcej, dlatego też można mnie często spotkać podczas warsztatów z pierwszej pomocy w ramach szkoły rodzenia. Współtworzę nowe projekty, aby pomóc rodzicom zbudować wiarę w siebie, która pozwoli na bezbłędną pomoc dziecku w przypadku zagrożenia życia.

Share it:
blank
instagram