Informacje i Bilety

Informacje i Bilety

13 czerwca 2022

TARGI MAMAVILLE WARSZAWA 18 WRZEŚNIA / INFORMACJE I BILETY

Termin

18 Września 2022 (niedziela), godz. 10-17

Miejsce

EXPO XXI Warszawa Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe; ul. Prądzyńskiego 12/14 (dzielnica Wola)

Bilety

Wstęp na Targi jest bezpłatny.

Mamaville, to największe wydarzenie skierowane do kobiet w ciąży, świeżo upieczonych rodziców oraz rodzin z dziećmi i każdego zainteresowanego tematyką macierzyństwa.
Targi Mamaville organizowane są już ponad 7 lat w 7 polskich miastach i w 2022 roku  rozwijamy się dalej.

Macierzyństwo, to nowy rozdział w życiu każdej rodziny, a targi Mamaville, to idea, która Wam przybliży tę nową, ekscytującą przygodę życia.

Naszą misją jest wspieranie kobiet na każdym etapie Twojej podróży przez macierzyństwo. To ma być ich droga i własny sposób na macierzyństwo.
Od samego początku chcemy, żeby Mamaville było miejscem, gdzie znajdziecie inspiracje podczas ciąży, przygotowania do narodzin i pierwszych dni macierzyństwa.
Chcemy również towarzyszyć mamom przy wspieraniu rozwoju dziecka, pokazując jakie są możliwości i dając przestrzeń do spotkań z ekspertami w swoich dziedzinach.

Dlatego Targi Mamaville oprócz zakupów, to także dzień pełen atrakcji, zajęć dla dzieci i wykładów dla rodziców.

 

🏆 Kraina Mamaville po raz 23  pojawi się na warszawskim horyzoncie 18 września w EXPO XXI na Prądzyńskiego. Wciąż zmieniamy się dla Was na lepsze i zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką macierzyństwa i rodzicielstwa na dzień obfitujący nie tylko w zakupy w specjalnych cenach u naszych wystawców, ale także dzień pełen najnowszej wiedzy, innowacyjnych trendów oraz atrakcji dla całej rodziny!

Targi Mamaville to przede wszystkim:
• Więcej wystawców i dużo znanych marek, w większości polskich producentów. Zapewnimy Wam największy wybór produktów dla kobiet w ciąży, mam i dzieci.
• Więcej premierowych, wschodzących firm, które zaprezentują swoje produkty po raz pierwszy na polu targowym.
• Najnowsze kolekcje i linie przygotowane przez projektantów specjalnie na Targi Mamaville. Asortyment najczęściej niedostępny w ogólnej sprzedaży.
• Atrakcje i edukacja dla całej rodziny.

EXPO XXI Warszawa, to lepsze możliwości i udogodnienia dla Was:
• lokalizacja w centrum stolicy i dogodny dojazd
• możliwość dotarcia komunikacją miejską
• parking na ponad 700 miejsc
• duża przestrzeń targowa do swobodnego poruszania się, także z wózkami
• przestronna strefa dla mamy i dziecka
• atrakcyjna strefa relaksu
• bankomat na terenie obiektu

Mini miasto Mamaville, to jeden dzień pełen atrakcji, warsztatów oraz zakupów u oryginalnych, polskich projektantów i firm związanych z tematyką ciąży, macierzyństwa i rodzicielstwa.

18 września z nami, to świetny pomysł na niedzielne, rodzinne spędzenie czasu – będziemy Was rozpieszczać!

Targi podzielone są na strefy:

STREFA ZAKUPÓW
U wystawców znanych oraz premierowych marek i wybranych projektantów z branż: ubrania / zabawki / wystrój wnętrz / akcesoria / dodatki / edukacja / wydawnictwa / usługi – dla kobiet, rodzin oraz dzieci w różnym wieku, od niemowlaka do starszaka. Skupiamy marki kreatywnych mam, zgodnie z ideą aktywizacji przedsiębiorczości kobiet, wspierania polskich źródeł pochodzenia towarów, naturalnych surowców i autorskich projektów.

LISTA WYSTAWCÓW

STREFA EDUKACYJNA
Edukacja i rozrywka dla całej rodziny, czyli najnowsze i najbardziej przydatne wykłady dla rodziców, związane z tematyką macierzyństwa, prowadzone przez doświadczonych prelegentów.  Wykłady są bezpłatne, lecz z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy.

link do zapisów 

     HARMONOGRAM WARSZTATÓW

 • WARSZTATY DLA DZIECI

10:15 do 10:45 – „Gordonki dla dzieci od 0 do 1,5 roku ” grupa 1
11:00 do 11:30 – „Gordonki dla dzieci od 0 do 1,5 roku lat – grupa 2

Prowadzenie : Akademia MusicBABYart,
https://musicbabyart.pl

11:45 do 12:15 – „Edusensorki” dla dzieci od 1,5 do 3 lat grupa 1
12:30 do 13:00 – „Edusensorki” dla dzieci od 1,5 do 3 lat grupa 2

Prowadzenie : Akademia MusicBABYart,
https://musicbabyart.pl/

13:30 do 14:00 – „Rozbudzamy zmysły” dla dzieci 1 – 3 lat

Prowadzenie: Joanna Rusak

https://www.wioski.co/

14:15 do 14:45 – „A gdyby tak stworzyć coś z niczego?” dla dzieci 3- 6 lat
Prowadzenie: Joanna Rusak

https://www.wioski.co/

 • WARSZTATY DLA DOROSŁYCH

sala A

10:15 do 11:15 – Jak łagodnie stawiać granice dzieciom ?

Prowadzenie :
Katarzyna Reiss-Duran i Magda Jabłońska
https://pozytywnadyscyplina.pl/

11:30 do 12:30 – „Dlaczego niemowlę budzi się i nie śpi ?”

Prowadzenie: SleepConcept – Gosia Makowska i Marta Bartosiewicz
https://sleepconcept.pl/

12:45 do 13:45 – „Pierwszy tydzień z noworodkiem w domu”

Prowadzenie: Joanna Baranowska,
Nanny Now,
https://nannynow.pl/

14:00 do 15:00 – ” Chusta czy nosidło ? ”
Prowadzenie : certyfikowana doradca chustonoszenia z firmy Zaffiro

https://zaffiro.design/produkty/chusty

sala B

10:30 do 11:30 -„Przygotowanie do porodu. Warto czy się opłaca?”

Prowadzenie: Jeannette Kalyta.

https://www.facebook.com/MedicoverHospital/
https://porody.medicover.pl/

11:45 do 12:45 – Organizacja pokoju dziecięcego wspierająca utrzymanie porządku

Prowadzenie : Agnieszka Krawczuk
www.manufakturaporzadku.pl

https://www.facebook.com/manufakturaporzadku

13:00 do 14:00 – ” Jak zadbać o siebie przed i po porodzie? Fizjoterapia uroginekologiczna w przebiegu ciąży i po porodzie.”

Prowadzenie: Anna Szwedzik

https://www.facebook.com/femiconcept/

14:15 do 15:15 – „10 faktów i mitów w udzielaniu pierwszej pomocy niemowlętom.”

Prowadzenie : Adrianna Cienkusz –
www http://apteczka.twojratownik.pl/

Szczegółowe informacje poniżej:

WARSZTATY DLA DZIECI

 

10:15 do 10:45  – „Gordonki dla dzieci od 0 do  1,5 roku ” grupa 1 

11:00 do 11:30 – „Gordonki dla dzieci od 0 do 1,5  roku  lat – grupa 2

 Gordonki to zajęcia umuzykalniające inspirowane metodą E.E. Gordona oraz autorskim programem MusicBABYart. Zajęcia polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu. Ich głównym celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka. Podczas zajęć dzieci uczą się rozumieć i tworzyć muzykę – improwizować ją – w pierwszej kolejności za pomocą swego najcenniejszego instrumentu, jakim jest głos. Ponadto nasze dziecko uczy się harmonijnego i rytmicznego poruszania się, które jest podstawą rozumienia i wyczucia rytmu. Kontakt z muzyką ma być dla niego przyjemnością i źródłem satysfakcji.

Prowadzenie :  Akademia MusicBABYart, która powstała z myślą o wzbogaceniu edukacji Małego Dziecka o różnorodne nowatorskie metody pedagogiczne i wychowawcze, a przede wszystkim jak najwcześniejsze wprowadzenie dzieci w świat muzyki oraz w świat edukacji poprzez zabawę. Wykorzystujemy wrodzoną umiejętność małego człowieka do szybkiego uczenia się, szczególnie w pierwszych latach jego życia. Nasze zajęcia to przede wszystkim ogromna radość dla dziecka i rodzica, aktywnie spędzony czas oraz świetna zabawa. Bazując na założeniach psychologii rozwojowej Małego Człowieka chcemy wyłapać jego wrodzone predyspozycje i uzdolnienia i z sukcesem przenieść je na dalsze etapy jego rozwoju. Założona w 2011 roku przez propagatora i jednego z głównych prekursorów metody Gordona w Polsce – Anitę Wleklińską, od kilku lat skutecznie działa na polu umuzykalniania dzieci i niemowląt, organizuje zajęcia dla niemowląt i dzieci oraz ich rodziców, koncerty dla całych rodzin, szkolenia i warsztaty.

https://musicbabyart.pl/

 

11:45 do 12:15 –  „Edusensorki” dla dzieci od 1,5 do 3 lat grupa 1 

12:30 do 13:00 – „Edusensorki” dla dzieci od 1,5 do 3 lat grupa 2 

Edusensorki to zabawy z obszarów: – porównywania i klasyfikowania, – sortowania przedmiotów pod względem wielkości, ciężkości, koloru, kształtu – czyli praca na zbiorach – szeregowania i grupowania ze względu na cechy matematyczne tj. pusty, pełny, duży, mały, następny, kolejny, pasujący czy niepasujący. – orientacji w przestrzeni -pod, nad, obok… – poznawania świata z poziomu zmysłów, – usprawniania „małej motoryki”, – rozwijania poczucia rytmu, -doskonalenia koordynacji wzrokowo-ruchowej, – kształtowania świadomości własnego ciała.

Prowadzenie :  Zajęcia prowadzi Akademia MusicBABYart, która powstała z myślą o wzbogaceniu edukacji Małego Dziecka o różnorodne nowatorskie metody pedagogiczne i wychowawcze, a przede wszystkim jak najwcześniejsze wprowadzenie dzieci w świat muzyki oraz w świat edukacji poprzez zabawę. Wykorzystujemy wrodzoną umiejętność małego człowieka do szybkiego uczenia się, szczególnie w pierwszych latach jego życia. Nasze zajęcia to przede wszystkim ogromna radość dla dziecka i rodzica, aktywnie spędzony czas oraz świetna zabawa. Bazując na założeniach psychologii rozwojowej Małego Człowieka chcemy wyłapać jego wrodzone predyspozycje i uzdolnienia i z sukcesem przenieść je na dalsze etapy jego rozwoju. Założona w 2011 roku przez propagatora i jednego z głównych prekursorów metody Gordona w Polsce – Anitę Wleklińską, od kilku lat skutecznie działa na polu umuzykalniania dzieci i niemowląt, organizuje zajęcia dla niemowląt i dzieci oraz ich rodziców, koncerty dla całych rodzin, szkolenia i warsztaty.

https://musicbabyart.pl/

 

13:30 do 14:00 – „Rozbudzamy zmysły” dla dzieci 1 – 3 lat 

Świat oczami najmłodszych jest pełen zachwytu zamkniętego w najmniejszych detalach. Dzieci doświadczają każdym zmysłem i centymetrem swojego ciała. Przygotowane prowokacje będą pobudzać wszystkie zmysły i stymulować koordynację oko-ręka. Przedmioty codziennego użytku i produkty, które każdy z rodziców znajdzie w swoje kuchni zamienimy w świat pełen faktur, dźwięków i zapachów, który dzieci będą mogły eksplorować całym sobą,

Do zabawy posłużą nam:

 1. Wielkoformatowa folia z piaskiem kinetycznym – pojemniki, figurki zwierząt?
  • Aromaty zapachowe
 2. Stolik z wodą i jabłkami/orzechami włoskimi, narzędzia do przenoszenia
  • Kolorowa woda?
 3. Wielka kuweta z ryżem i skarbami ukrytymi w środku
  • Naturalne skarby, drewniane elementy
 4. Stolik do przesypywania materiałów suchych – makaron, produkty sypkie
 5. Malowanie wielkoformatowe – płótno na podłodze + samochody ślady

Prowadzenie: Joanna Rusak

Jest absolwentką Politechniki Białostockiej i Szkoły Muzycznej I st. oraz instruktorem Polskiego Związku Jeździeckiego. Od ponad 13 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą jako niania, animator, instruktor zajęć sportowych, wychowawca i pedagog. Fundamentem jej pracy jest kontakt z naturą, kształtowanie wrażliwości na otaczający nas świat oraz empatia do każdej żyjącej istoty. Od ponad 4 lat jest mamą Janka, który każdego dnia uczy mnie, jak czerpać radość i energię z otaczającego nas świata, odkrywanie go wraz z nim jest niepowtarzalną i niekończącą się przygodą. Jest on źródłem życiowej mocy! Z roku na rok, zdobywając kolejne doświadczenia, jest coraz bardziej zafascynowana tym, z jaką otwartością w sercu i chłonnym umysłem dzieci poznają świat. Joanna uważa, że towarzyszenie im w tej podróży jest najwspanialszym darem od wszechświata – dzięki nim uczy się tajemnic świata I siebie samej, każdego dnia oraz doświadcza najintensywniejszych wymiarów szczęścia.

https://www.wioski.co/

 

14:15 do 14:45 – „A gdyby tak stworzyć coś z niczego?”  dla dzieci 3- 6 lat 

Wystarczy kilka przedmiotów znalezionych na spacerze lub w domu oraz rozbudzona dziecięca wyobraźnia, żeby stworzyć magiczny świat, w którym wszystko może się wydarzyć.
Każdy może stać się kimś wyjątkowym. Kim zostaną nasi korkowi przyjaciele? Gdzie i czym będą podróżować? W jakim domu zamieszkają?
Do wykonania makiety posłużą nam korki, glina, piasek, kamyki, muszle i kawałki drewna. Dzieci będą miały możliwość zamienić się w rzeźbiarzy, konstruktorów, inżynierów i budowniczych pracując ze zróżnicowanymi materiałami, doświadczając magicznej siły tworzenia.

Prowadzenie: Joanna Rusak

Jest absolwentką Politechniki Białostockiej i Szkoły Muzycznej I st. oraz instruktorem Polskiego Związku Jeździeckiego. Od ponad 13 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą jako niania, animator, instruktor zajęć sportowych, wychowawca i pedagog. Fundamentem jej pracy jest kontakt z naturą, kształtowanie wrażliwości na otaczający nas świat oraz empatia do każdej żyjącej istoty. Od ponad 4 lat jest mamą Janka, który każdego dnia uczy mnie, jak czerpać radość i energię z otaczającego nas świata, odkrywanie go wraz z nim jest niepowtarzalną i niekończącą się przygodą. Jest on źródłem życiowej mocy! Z roku na rok, zdobywając kolejne doświadczenia, jest coraz bardziej zafascynowana tym, z jaką otwartością w sercu i chłonnym umysłem dzieci poznają świat. Joanna uważa, że towarzyszenie im w tej podróży jest najwspanialszym darem od wszechświata – dzięki nim uczy się tajemnic świata I siebie samej, każdego dnia oraz doświadcza najintensywniejszych wymiarów szczęścia.

https://www.wioski.co/

WARSZTATY DLA DOROSŁYCH 

sala A

10:15 do 11:15 – Jak łagodnie stawiać granice dzieciom ?

Jesteś rodzicem i nie raz doświadczasz tego, że dzieci nie trzymają się ustalonych zasad?

Zastanawiasz się, czy stawianie granic małym dzieciom w ogóle ma sens?

Szukasz równowagi między ,,bezstresowym wychowaniem” a nadmiernym ograniczaniem dziecka?

A dodatkowo chciał/abyś zadbać także o siebie?

Jeśli tak, to zapraszamy na warsztaty, podczas których:

Dowiesz się, jak stawiać granice w sposób życzliwy i stanowczy jednocześnie,

Jak komunikować się z dzieckiem w sposób, który zachęci je do współpracy,

Jak zadbać o siebie, by móc w pełni cieszyć się rodzicielstwem?

Prowadzenie:

Katarzyna Reiss-Duran-Psycholożka dzieci i młodzieży, certyfikowana terapeutka, trenerka i edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla rodziców. Od wielu lat pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz rodzicami wspierając ich w różnych wyzwaniach życia codziennego.

Prywatnie mama 8-letniej Antosi i 6-letniej Marianki, dzięki którym odkryła Pozytywną Dyscyplinę i zaczęła ją praktykować w życiu rodzinnym i zawodowym.

Magda Jabłońska– mama dwóch dziewczynek- Gabrysi i Zosi. Kilka lat temu odkryła Pozytywną Dyscyplinę i szybko przekonała się na własnej skórze, jak wiele spokoju i współpracy można osiągnąć dzięki tej metodzie. Obecnie jako edukator przekazuje kolejnym rodzicom to, czego się nauczyła i pokazuje im, w jaki sposób Pozytywna Dyscyplina może zmienić ich relacje z dziećmi.

https://pozytywnadyscyplina.pl/

 

11:30 do 12:30  – „Dlaczego niemowlę budzi się i nie śpi ?”

Nocne pobudki małego dziecka często towarzyszą młodym rodzicom przez pierwsze miesiące, a nawet lata życia malca. Co zrobić, gdy nasze dziecko budzi się w nocy zbyt często? Na warsztacie dowiecie się jakie są najczęstsze powody pobudek nocnych Maluszków i jak możecie je adresować

ProwadzenieSleepConcept –  konsultantki ds. snu dzieci Gosia Makowska Marta Bartosiewicz

Gosia Makowska i Marta Bartosiewicz to certyfikowane konsultantki ds. snu dzieci. Od ponad 7 lat pomagają rozwiązywać problemy ze snem maluchów, a rodzicom pozwalają odzyskać radość rodzicielstwa.

Współpracowały indywidualnie z ponad 3000 rodzin z 25 krajów na świecie, a kolejnym kilkuset doradzały w ramach warsztatów grupowych. Od ponad 4 lat posiadają akredytację aż dwóch renomowanych międzynarodowych stowarzyszeń konsultantów snu – International Association of Child Sleep Consultants oraz Association of Professional Sleep Consultants.

Gosia i Marta są autorkami wielu tekstów, warsztatów i spotkań edukacyjnych. Współpracowały m.in. z firmą Rossmann w programie ROSSNĘ! oraz marką Pampers. Jako specjalistki dzieliły się swoim doświadczeniem i udzielały porad w ramach warsztatów stacjonarnych i online dla rodziców. Cyklicznie wypowiadają się jako ekspertki ds. snu dzieci w programach telewizyjnych takich „Pytanie na Śniadanie” czy „Dzień Dobry TVN”.

Prywatnie obie są mamami, wykorzystują więc zawodowe i osobiste doświadczenia, aby pomagać rodzicom w potrzebie. Nie eksperymentują z maluchami, a rozwiązania dopasowują do dziecka – w zależności np. od jego potrzeb snu czy temperamentu.

Gosia Makowska i Marta Bartosiewicz to certyfikowane konsultantki ds. snu dzieci. Od ponad 7 lat pomagają rozwiązywać problemy ze snem maluchów, a rodzicom pozwalają odzyskać radość rodzicielstwa.

Współpracowały indywidualnie z ponad 3000 rodzin z 25 krajów na świecie, a kolejnym kilkuset doradzały w ramach warsztatów grupowych. Od ponad 4 lat posiadają akredytację aż dwóch renomowanych międzynarodowych stowarzyszeń konsultantów snu – International Association of Child Sleep Consultants oraz Association of Professional Sleep Consultants.

Prywatnie obie są mamami, wykorzystują więc zawodowe i osobiste doświadczenia, aby pomagać rodzicom w potrzebie. Nie eksperymentują z maluchami, a rozwiązania dopasowują do dziecka – w zależności np. od jego potrzeb snu czy temperamentu.

https://sleepconcept.pl/

 

12:45 do 13:45  – „Pierwszy tydzień z noworodkiem w domu”

Zastanawiasz się, jak będzie wyglądał u Ciebie pierwszy tydzień po porodzie? Czego się możesz spodziewać? Boisz się, że nie będzie tak kolorowo i sobie nie poradzisz ? Spokojnie na naszych warsztatach postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości. Opowiemy Ci o:

– pierwszej kąpieli

– karmieniu co 3h czy na żądanie

– nawale pokarmowy

– baby blues

– komfort wyspanej i wypoczętej mamy niezbędny do budowania więzi z dzieckiem

– otulacze, chusty

– szum uspokajający

Prowadzenie:  Joanna Baranowska –

Niania noworodkowa w Nanny Now, aktywna zawodowo położna, wykładowczyni w szkole rodzenia, zwolenniczka rodzicielstwa bliskości.

https://nannynow.pl/

https://www.instagram.com/nannynow.kadomanska/

14:00 do 15:00 – ” Chusta czy nosidło ? „

Na naszym warsztacie poznacie zalety noszenia dzieci w chustach.

W czasie spotkania dowiecie się:

 • po co Wam ta chusta? – jakie korzyści z chustonoszenia płyną dla Was i dla Waszego dziecka
 • od kiedy można wiązać maluszka w chustę i jak to robić?
 • jak wybrać chustę czy później nosidło?
 • gdzie szukać profesjonalnego wsparcia?

W czasie wykładu zaprezentujemy Wam także najczęściej wybierane wiązania dla noworodków, a także odpowiemy na każde chustowe pytanie.

Prowadzenie : certyfikowana doradca chustonoszenia z firmy Zaffiro

https://zaffiro.design/produkty/chusty

sala B

10:30 do 11:30 –„Przygotowanie do porodu. Warto czy się opłaca?”

Na naszym spotkaniu omówimy następujące zagadnienia:

 1. Poród, lęk i niepewność przed nieznanym- jak sobie radzić.
 2. Szkoła rodzenia – źródło zdobywania rzetelnej wiedzy
 3. Porody rodzinne – moda, czy konieczność?

Prowadzenie: Jeannette Kalyta

Położna z ponad trzydziestopięcioletnim stażem pracy zawodowej. Autorka książki „Położna. 3550 cudów narodzin”. Prekursorka nowych trendów w położnictwie.

Koordynator zespołu 33 położnych, od pięciu lat opiekuje się oddziałem położnictwa w Medicover.

Talent w połączeniu z wyjątkową pracowitością doprowadził ją do pozycji niekwestionowanego autorytetu w swojej dziedzinie. Jej misją jest, aby kobiety rodziły w poczuciu bezpieczeństwa, a noworodki były traktowane z szacunkiem.

https://www.facebook.com/MedicoverHospital/

https://porody.medicover.pl/

 

11:45 do 12:45  – Organizacja pokoju dziecięcego wspierająca utrzymanie porządku

Czy organizacja pokoju może mieć wpływ na naukę porządkowania?

Czy ułożeniem zabawek na półkach da się zachęcić dziecko do

odkładania ich na miejsce? Czy organizacja szafy może mieć

związek z układaniem ubrań w niej lub przygotowywaniem zestawów

przez dziecko?

W czasie warsztatów opowiem Ci o trzech krokach w organizacji pokoju dziecka. Wspierają one utrzymanie porządku, skracają czas sprzątania, zabawę czynią uważniejszą, a niektóre zabawki zaczarowują i stają się one jak nowe! Przekonasz się także, że nie w setkach organizerów i akcesoriów tkwi klucz do porządku.

Jeśli więc chcesz dowiedzieć się jak zorganizować zabawki, by wprowadzić większy ład, dowiedzieć się co może być przyczyną tego, że dziecko nie odkłada ubrań do szafy lub jaki jest najskuteczniejszy sposób sprzątania zabawek, zapraszam Cię na warsztaty – do domu wrócisz z głową pełną pomysłów na organizację tej przestrzeni.

Prowadzenie : Agnieszka Krawczuk

Porządkuje domowe wnętrza oraz organizuje powstałą przestrzeń funkcjonalnie i estetycznie. Pokazuje, że porządek uwalnia nie tylko miejsce w domu, ale także czas i energię na to, co ważne. Certyfikowana declutterka i trenerka mentalna. Autorka bloga. W sieci dostępna pod nazwą Manufaktura porządku.

www.manufakturaporzadku.pl

https://www.instagram.com/manufakturaporzadku/

https://www.facebook.com/manufakturaporzadku

13:00 do 14:00 –  ” Jak zadbać o siebie przed i po porodzie? Fizjoterapia uroginekologiczna w przebiegu ciąży i po porodzie.”

Na warsztacie dowiedziecie się :

– dlaczego warto chodzić do fizjoterapeuty uroginekologicznego, przed ciążą, w trakcie ciąży oraz po porodzie?

– od czego powinno się zacząć powrót do formy po porodzie?

– jak mogę się przygotować do cesarskiego cięcia w trakcie ciąży?

– jak zadbać o mięśnie dna miednicy po porodzie?

Prowadzenie: Anna Szwedzik – certyfikowaną fizjoterapeutką uroginekologiczną Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego oraz pomysłodawczynią i współzałożycielką femi concept – miejsca, które oferuje kompleksowe wsparcie w trakcie ciąży i po porodzie, aby pomóc w bezpiecznym i sprawnym powrocie do formy.

Ukończyła studia z fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w największych klinikach i szpitalach m.in. w szpitalu Św. Zofii oraz w szpitalu im. Św. Rodziny w Warszawie.

Zajmuje się przede wszystkim fizjoterapią uroginekologiczną, do której należy profilaktyka, diagnostyka oraz zachowawcze leczenie dysfunkcji i dolegliwości dna miednicy. Ponadto rehabilituje kobiety w trakcie ciąży i po porodzie z takimi problemami jak: bóle pleców, ból spojenia łonowego, rwa kulszowa, obrzęki nóg, rozejście mięśni prostych brzucha, bolesna blizna po nacięciu/pęknięciu krocza, bolesne współżycie czy terapia blizny po cesarskim cięciu.

Zajmuje się również terapią endometriozy i przeciwdziałaniu negatywnym skutkom tej choroby na ciało i życie kobiety. Dodatkowo prowadzę szkoły rodzenia, webinary i warsztaty o tematyce okołoporodowej.

https://instagram.com/femifizjo?igshid=YmMyMTA2M2Y

https://www.facebook.com/femiconcept/

 

14:15 do 15:15  – „10 faktów i mitów w udzielaniu pomocy niemowlętom.”

Czy Twoja wiedza o pierwszej pomocy jest aktualna? Zastanawiasz się czy Twoje działania będą skuteczne w sytuacji zagrożenia życia? Podczas spotkania poznasz zarówno fakty jak i mity w przypadku zadławienia, bezdechu, wysokiej gorączki, urazów i utraty oddechu. Dodatkowo dowiesz się jak powinno wyglądać prawidłowe postępowanie i będziesz mógł/a sprawdzić swoją skuteczność!

Jeżeli chcesz zbudować wiarę w siebie, która pozwoli na bezbłędną pomoc dziecku w przypadku zagrożenia życia to ten warsztat jest dla Ciebie!

www http://apteczka.twojratownik.pl/

 

Prowadzenie : Adrianna Cienkusz –  Ratownik medyczny, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, instruktor pierwszej pomocy w firmie TwójRatownik.pl. Swoje doświadczenie zdobywałam podczas pracy w pogotowiu ratunkowym oraz na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych w warszawskich szpitalach.

Specjalizuję się w tematyce dziecięcej, dlatego też można mnie często spotkać podczas warsztatów z pierwszej pomocy w ramach szkoły rodzenia. Współtworzę nowe projekty, aby pomóc rodzicom zbudować wiarę w siebie, która pozwoli na bezbłędną pomoc dziecku w przypadku zagrożenia życia.

 

Serdecznie zapraszamy

 

STREFA ATRAKCJI DLA DZIECI

Zajęcia  dla dzieci, gdzie wspierając lokalne miejsca prezentujemy najciekawsze kierunki rozwoju najmłodszych poprzez zabawę.

STREFA MAMY I DZIECKA
Możecie tam nakarmić czy przewinąć dziecko. Będzie przytulnie i pięknie!

STREFA RELAKSU
Na tę edycję zadbamy o większą, wygodną i kolorową strefę relaksu, gdzie po zakupach i atrakcjach będziecie mogli odpocząć i dobrze zjeść! Tu także spotkacie lokalnych wystawców. Foodtrucki oraz różnorodne stoiska, także wegetariańskie i wegańskie.

📌 Zobacz wydarzenie na Facebooku!

        

       

                      

Share it:
blank
instagram