TARGI MAMAVILLE WARSZAWA 17/09/2023 WARSZTATY I WYKŁADY
Warsztaty dla dzieci i wykłady dla rodziców są bezpłatne. Ilość miejsc jest ograniczona, Zagwarantuj sobie miejsce i zapisz się już dzisiaj!!!
WARSZTATY DLA DOROSŁYCH
Sala A – pierwsze piętro
10:15 do 11:30 – 10 faktów i mitów w udzielaniu pierwszej pomocy niemowlętom./ Adrianna Cienkusz/Twój ratownik
11:45 do 12:45 – „Jak przygotować się do porodu”./Adriana Poryszewska/Warszawski Instytut Zdrowia Kobiet
13:00 do 14:00 – Granice, zasady i konsekwencje w rodzicielstwie/ Monika Cywińska i Katarzyna Kamionka/Pozytywna Dyscyplina
14:15 do 15:15 ” Jak zadbać o siebie przed i po porodzie? Fizjoterapia uroginekologiczna w przebiegu ciąży i po porodzie.”/ Anna Szwedzik/Femiconcept
15:30 do 16:30 – Profilaktyka logopedyczna dla noworodków i niemowląt/ Natalia Kamieniecka/Logomyki
Sala B – 1 piętro
14:00 do 15:00 – Karmienie piersią bez tajemnic – Typowe problemy na początku karmienia piersią – jak je rozwiązać?/Magdalena Łosik/Neno
15:15 do 16:15– Chusta i nosidełko – Jak wygodnie nosić dziecko?/Zaffiro x Ola Młodkowska
WARSZTATY DLA DZIECI
Sala B – 1 piętro
10:30 do 11:00 – „Gordonki” dla dzieci od 6 miesięcy do 1,5 roku – grupa 1 / MusicBABYart
11:15 do 11:45 – „Gordonki” dla dzieci od 1,5 roku do 3 lat – grupa 2/ MusicBABYart
12:15 do 12:45 – „Sensoplastyka w stylu Senso Senso” – I grupa 1-3 lata – zajęcia są dla dzieci z rodzicami/Senso Senso
13:00 do 13:30- „Sensoplastyka w stylu Senso Senso”- II grupa – 3-6 lat – zajęcia dla dzieci bez udziału rodziców/Senso Senso
WARSZTATY DLA DOROSŁYCH
Sala A – pierwsze piętro

10 faktów i mitów w udzielaniu pierwszej pomocy niemowlętom.
10:15 do 11:30 – 10 faktów i mitów w udzielaniu pierwszej pomocy niemowlętom.
Czy Twoja wiedza o pierwszej pomocy jest aktualna? Zastanawiasz się czy Twoje działania będą skuteczne w sytuacji zagrożenia życia? Podczas spotkania poznasz zarówno fakty jak i mity w przypadku zadławienia, bezdechu, wysokiej gorączki, urazów i utraty oddechu. Dodatkowo dowiesz się jak powinno wyglądać prawidłowe postępowanie i będziesz mógł/a sprawdzić swoją skuteczność!
Jeżeli chcesz zbudować wiarę w siebie, która pozwoli na bezbłędną pomoc dziecku w przypadku zagrożenia życia to ten warsztat jest dla Ciebie!
http://apteczka.twojratownik.pl/
Prowadzenie: – Adrianna Cienkusz Ratownik medyczny, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, instruktor pierwszej pomocy w firmie TwójRatownik.pl. Swoje doświadczenie zdobywałam podczas pracy w pogotowiu ratunkowym oraz na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych w warszawskich szpitalach.
Specjalizuję się w tematyce dziecięcej, dlatego też można mnie często spotkać podczas warsztatów z pierwszej pomocy w ramach szkoły rodzenia. Współtworzę nowe projekty, aby pomóc rodzicom zbudować wiarę w siebie, która pozwoli na bezbłędną pomoc dziecku w przypadku zagrożenia życia.

"Jak przygotować się do porodu".11:45 do 12:45 - "Jak przygotować się do porodu".
11:45 do 12:45 – „Jak przygotować się do porodu”.
Poród to proces, do którego warto się przygotować. Na warsztacie dowiesz się:
Jak poprawnie oddychać, jakie pozycje są dogodne dla mamy, a jakie dla dziecka? Co daje poród z gwizdkiem i czy każdej mamie przysługuje znieczulenie zewnątrzoponowe? Jak informuje pod koniec sierpnia Rzeczpospolita – „kobiety w Polsce muszą rodzić w bólu, choć NFZ płaci za znieczulenie”. W Warszawskim Instytucie Zdrowia Kobiet wprowadzone zostały nowatorskie reguły – tu nie 14% (statystyki ogólnopolskie) a 100% kobiet, które proszą o znieczulenie zewnatrzoponowe – takie otrzymuje!
Opowiemy również o etapach porodu i o tym, czy można się do nich przygotować w domu.
Prowadzenie: Adriana Poryszewska – położna koordynująca Blok Porodowy i Oddział Patrologii Ciąży w Warszawskim Instytucie Zdrowia Kobiet przy ul. Inflanckiej 6.

Granice, zasady i konsekwencje w rodzicielstwie
13:00 do 14:00 – Granice, zasady i konsekwencje w rodzicielstwie
Mówisz, prosisz a wszystko odbija się jak od ściany? Często masz wrażenie, że dziecko w ogóle Cię nie słucha?
Masz wrażenie musisz wszystko powtarzać po sto razy?
Jeśli: pragniesz skuteczności i pewności, że to co mówisz do dziecka dociera, chcesz aby twoje dziecko współpracowało, zamiast się złościć, chcesz aby twoje dziecko było w stanie samodzielnie posprzątać swoje zabawki po skończonej zabawie. To nasz warsztat jest dla Ciebie.
Podczas warsztatów:
Poznasz proste sposoby na wyzwolenie w dziecku samodzielności,
Zrozumiesz, czym są granice i jak wprowadzać zasady,
Poznasz prawdziwą alternatywę dla kar i nagród,
Dowiesz się, jak być życzliwie konsekwentnym rodzicem
Dowiesz się, jak skupiać się na tym co najważniejsze w wychowaniu.
Prowadzenie: Monika Cywińska – jestem certyfikowaną Edukatorką Pozytywnej Dyscypliny dla rodziców, Soul Coachem, Hipnoterapeutką, Terapeutką Access Bars oraz konsultantką Totalnej Biologii. Nazywam siebie Coachem Szczęśliwych Relacji w Rodzinie, ponieważ pomagam w budowaniu wspierających relacji z dzieckiem, partnerem/ką, a przede wszystkim samą sobą – bo to od naszej relacji ze sobą zależą te pozostałe.
Jestem pasjonatką macierzyństwa i autorką ćwiczeń dla kobiet w okresie prenatalnym PILATES Z KOBIECA DUSZĄ.
Prywatnie jestem spełnioną partnerką Marcina i mamą 12-letniej Ali i 9-letniego Tymka. Uwielbiam spacery po lesie i muzykę w plenerze.
Katarzyna Kamionka „Pozytywna Mama” – jestem Certyfikowanym Edukatorem Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców i Nauczycieli, pedagogiem, nauczycielem języka francuskiego, spełnioną mamą 9-letniej Zuzi i 6-letniego Krzysia. Moje ulubione narzędzia Pozytywnej Dyscypliny to:”małe kroki” oraz „błędy to doskonała okazja do nauki”. Inspiruję mamy do świadomego macierzyństwa. Pomagam w codziennych sytuacjach dostrzegać możliwości.

Jak zadbać o siebie przed i po porodzie? Fizjoterapia uroginekologiczna w przebiegu ciąży i po porodzie."
14:15 do 15:15 – ” Jak zadbać o siebie przed i po porodzie? Fizjoterapia uroginekologiczna w przebiegu ciąży i po porodzie.”
Na warsztacie dowiedziecie się:
– dlaczego warto chodzić do fizjoterapeuty uroginekologicznego, przed ciążą, w trakcie ciąży oraz po porodzie?
– od czego powinno się zacząć powrót do formy po porodzie?
– jak mogę się przygotować do cesarskiego cięcia w trakcie ciąży?
– jak zadbać o mięśnie dna miednicy po porodzie?
Prowadzenie: Anna Szwedzik – certyfikowana fizjoterapeutka uroginekologiczna Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego oraz pomysłodawczyni i współzałożycielka FEMI CONCEPT – miejsca, które oferuje kompleksowe wsparcie w trakcie ciąży i po porodzie, aby pomóc w bezpiecznym i sprawnym powrocie do formy.
Ukończyła studia z fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
Doświadczenie zdobywała w największych klinikach i szpitalach, m.in. w szpitalu Św. Zofii oraz w szpitalu im. Św. Rodziny w Warszawie.
Zajmuje się przede wszystkim fizjoterapią uroginekologiczną, do której należy profilaktyka, diagnostyka oraz zachowawcze leczenie dysfunkcji i dolegliwości dna miednicy. Ponadto rehabilituje kobiety w trakcie ciąży i po porodzie z takimi problemami jak: bóle pleców, ból spojenia łonowego, rwa kulszowa, obrzęki nóg, rozejście mięśni prostych brzucha, bolesna blizna po nacięciu/pęknięciu krocza, bolesne współżycie czy terapia blizny po cesarskim cięciu.
Aktywnie prowadzi prowadzi szkoły rodzenia, webinary i warsztaty o tematyce okołoporodowej. Opiekowała się m.in. Larą Gessler, Sylwią Przybysz, Joanną Ibisz, Lil Masti, Lenką Klimentovą czy Magdaleną Lamparską.

Profilaktyka logopedyczna dla noworodków i niemowląt
15:30 do 16:30 – Profilaktyka logopedyczna dla noworodków i niemowląt
Komunikacja dziecka z rodzicem zaczyna się od pierwszych spojrzeń. Komunikacja jest obecna w karmieniu, płaczu, dotyku przy codziennej pielęgnacji, pierwszych uśmiechach. Komunikacją jest wkładanie rączek do buzi, jedzenie pierwszych pokarmów i dzielenie się z otoczeniem, mamą/tatą tym co zaciekawi. Wybór odpowiednich akcesoriów do karmienia, pozycjonowanie, obserwacja dziecka, uważność podczas rozszerzania diety to wszystko jest bazą dla prawidłowego rozwoju mowy i komunikacji. Podczas warsztatu „MAMY CZAS na profilaktykę logopedyczną” poznacie odpowiedzi m.in. na następujące pytania: Który smoczek wybrać? Jak powinno przebiegać prawidłowe karmienie i jaki ma wpływ na rozwój mowy? Jakie objawy daje skrócone wędzidełko języka? Dlaczego używanie gryzaków jest tak ważne dla rozwoju funkcji w obrębie jamy ustnej? Czy jedzenie ma wpływ na mówienie? Zapraszam wszystkich rodziców: noworodków, niemowlaków oraz oczekujących na narodziny dziecka do wzięcia udziału w wydarzeniu. Gwarantuję pełną wsparcia, swobodną atmosferę- bez oceniania i eksperckiego grożenia palcem.
Prowadzenie: Natalia Kamieniecka Logopedka, terapeutka miofunkcjonalna, filolożka. Specjalizuję się w terapii najmłodszych dzieci z trudnościami w karmieniu, opóźnieniem rozwoju mowy, zaburzeniami miofunkcjonalnymi. Oprócz pracy z dziećmi skupiam się również na wsparciu rodziców. Jestem współautorką cyklu warsztatów z zakresu profilaktyki logopedycznej oraz grup wsparcia dla mam MAMY CZAS. Zawodowo jestem związana z centrum terapii i rozwoju Artysta Mowy. Prywatnie mama trójki dzieci, które są dla mnie niewyczerpanym źródłem inspiracji. W internecie znajdziecie mnie na @logomyki.
Sala B – pierwsze piętro

Karmienie piersią bez tajemnic - Typowe problemy na początku karmienia piersią - jak je rozwiązać?
14:00 do 15:00 – Karmienie piersią bez tajemnic – Typowe problemy na początku karmienia piersią – jak je rozwiązać?
Serdecznie zapraszamy rodziców oczekujących dziecka oraz tych którzy są na początku mlecznej drogi na nasz wykład! Podczas spotkania omówione zostanę najczęstsze problemy laktacyjne:
- Karmienie naturalne? Czy karmienie mlekiem modyfikowanym – która opcja jest dla mnie?
- Poród drogami natury i pierwsze karmienie. Cięcie cesarskie – kiedy pierwsze karmienie?
- Nawał laktacyjny – co robić?
- KPI – co to jest i czy może jest dla mnie?
- Gdzie szukać pomocy, jeśli będzie potrzeba?
- Jak wybrać odpowiedni laktator ?
- Czym się sugerować przy doborze sprzętu wspomagającego karmienie?
Prowadzenie: Magdalena Łosik, Doświadczona położna, położna rodzinna, ekspert ds. problemów laktacyjnych, właścicielka wielu szkół rodzenia, autorka książek akademickich i artykułów naukowych.

Chusta i nosidełko - Jak wygodnie nosić dziecko?
15:15 do 16:15– Chusta i nosidełko – Jak wygodnie nosić dziecko?
Na naszym warsztacie poznacie zalety noszenia dzieci w chustach i nosidełkach.
W czasie spotkania dowiecie się:
- po co Wam ta chusta i nosidło? – jakie korzyści z chustonoszenia płyną dla Was i dla Waszego dziecka
- od kiedy można nosić maluszka i jak to robić?
- jak wybrać chustę czy nosidło?
- gdzie szukać profesjonalnego wsparcia?
W czasie wykładu zaprezentujemy Wam także najczęściej wybierane wiązania dla noworodków, a także odpowiemy na każde pytanie.
Prowadzenie : Zaffiro x Ola Młodkowska Certyfikowana Doradca Chustonoszenia
WARSZTATY DLA DZIECI

Gordonki", czyli zajęcia umuzykalniające wg teorii uczenia się muzyki Edwina E. Gordona.
10:30 do 11:00 – „Gordonki” dla dzieci od 6 miesięcy do 1,5 roku – grupa 1
11:15 do 11:45 – „Gordonki” dla dzieci od 1,5 roku do 3 lat – grupa 2
Gordonki to zajęcia umuzykalniające inspirowane metodą E.E. Gordona oraz autorskim programem MusicBABYart. Zajęcia polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu. Ich głównym celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka. Podczas zajęć dzieci uczą się rozumieć i tworzyć muzykę – improwizować ją – w pierwszej kolejności za pomocą swego najcenniejszego instrumentu, jakim jest głos. Ponadto nasze dziecko uczy się harmonijnego i rytmicznego poruszania się, które jest podstawą rozumienia i wyczucia rytmu. Kontakt z muzyką ma być dla niego przyjemnością i źródłem satysfakcji.
Prowadzenie: Akademia MusicBABYart, która powstała z myślą o wzbogaceniu edukacji Małego Dziecka o różnorodne nowatorskie metody pedagogiczne i wychowawcze, a przede wszystkim jak najwcześniejsze wprowadzenie dzieci w świat muzyki oraz w świat edukacji poprzez zabawę. Wykorzystujemy wrodzoną umiejętność małego człowieka do szybkiego uczenia się, szczególnie w pierwszych latach jego życia. Nasze zajęcia to przede wszystkim ogromna radość dla dziecka i rodzica, aktywnie spędzony czas oraz świetna zabawa. Bazując na założeniach psychologii rozwojowej Małego Człowieka chcemy wyłapać jego wrodzone predyspozycje i uzdolnienia i z sukcesem przenieść je na dalsze etapy jego rozwoju. Założona w 2011 roku przez propagatora i jednego z głównych prekursorów metody Gordona w Polsce – Anitę Wleklińską, od kilku lat skutecznie działa na polu umuzykalniania dzieci i niemowląt, organizuje zajęcia dla niemowląt i dzieci oraz ich rodziców, koncerty dla całych rodzin, szkolenia i warsztaty.

"Sensoplastyka w stylu Senso Senso"
12:15 do 12:45 – „Sensoplastyka w stylu Senso Senso” – I grupa 1-3 lata – zajęcia są dla dzieci z rodzicami
13:00 do 13:30- „Sensoplastyka w stylu Senso Senso”- II grupa – 3-6 lat – zajęcia dla dzieci bez udziału rodziców
Sensoplastyka w Senso Senso to kreatywna zabawa oparta na integracji sensorycznej. Wykorzystuje różnorodne materiały dostępne w codziennym życiu, zamieniając je w niecodzienne elementy ekspresji twórczej. Korzystamy z takich składników jak sól, mąka, ryż, kasza, makaron, barwniki spożywcze, woda, oleje, aromaty i nasiona. Pozwalamy dzieciom na dowolność w tworzeniu mas plastycznych oraz ich własnych, małych dzieł sztuki.
Zajęcia dedykowane są dla także dzieciom poniżej 1 roku życia. Na sensoplastykę nie ma za dużych dzieci, zapraszamy również młodzież oraz dorosłych. Przyjemność i zabawa jest niezależna od wieku.
Prowadzenie: zespół Senso Senso