TARGI MAMAVILLE: GDAŃSK VOL. 4

TARGI MAMAVILLE: GDAŃSK VOL. 4

3 lutego 2020
blank

[xyz-ips snippet=”page-title”]

MAMAVILLE Targi dla Mamy i Dziecka Gdańsk vol.4

Targi Mamaville w Gdańsku jeszcze większe!

Zmieniamy się dla Was na lepsze i 10.03 zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką macierzyństwa i rodzicielstwa do przestronnej hali Amber EXPO

Miejsce targów: Amber EXPO Gdańsk ul. Żaglowa 11
Data: 10 marca (niedziela), godziny 10:00 – 17:00
Wstęp wolny

Witamy nowych gości i tych, którzy odwiedzają nasze targi regularnie. Mamaville w Amber EXPO, to największe wydarzenie w Trójmieście skierowane do kobiet w ciąży, wszystkich mam, rodzin z dziećmi oraz osób zainteresowanych tematyką macierzyństwa. Macierzyństwo, to nowy rozdział w życiu każdej rodziny, a targi Mamaville, to idea, którą chcemy Wam tę przygodę życia przybliżyć.

Nowe i ulepszone Targi Mamaville to przede wszystkim:

⚡️ Więcej, bo ponad 100, wystawców znanych marek, w większości polskich producentów. Zapewnimy Wam największy wybór produktów dla kobiet w ciąży, mam i dzieci.
⚡️ Więcej premierowych, wschodzących firm, które zaprezentują swoje produkty po raz pierwszy na polu targowym.
⚡️ Najnowsze kolekcje i linie przygotowane przez projektantów specjalnie na targi Mamaville. Asortyment najczęściej niedostępny w ogólnej sprzedaży.
⚡️ Bezpłatna edukacja dla całej rodziny.

Nowa przestrzeń, czyli Amber EXPO Gdańsk, to lepsze możliwości i udogodnienia dla Was:

– możliwość dotarcia komunikacją miejską
– parking na ponad 1000 miejsc
– duża przestrzeń targowa do swobodnego poruszania się, także z wózkami
– przestronna strefa dla mamy i dziecka
– atrakcyjna strefa relaksu

Mini miasto Mamaville, to jeden dzień pełen atrakcji, warsztatów oraz zakupów u oryginalnych, polskich projektantów i firm związanych z tematyką ciąży, macierzyństwa i rodzicielstwa.
Macierzyństwo, to nowy rozdział w życiu każdej rodziny, a targi Mamaville, to idea, która Wam przybliży tą nową ekscytującą przygodę życia.
Nasze targi to nowoczesna idea łączenia zakupów z przyjemnym spędzaniem czasu oraz edukacją dla całej rodziny.

10 marca z nami, to świetny pomysł na niedzielne, rodzinne spędzenie czasu – będziemy Was rozpieszczać!

STREFA ZAKUPÓW

U wystawców znanych oraz premierowych marek i wybranych projektantów z branż: ubrania / zabawki / wystrój wnętrz / akcesoria / dodatki / edukacja / wydawnictwa / usługi – dla kobiet, rodzin oraz dzieci w różnym wieku, od niemowlaka do starszaka.
Skupiamy marki kreatywnych mam, zgodnie z ideą aktywizacji przedsiębiorczości kobiet, wspierania polskich źródeł pochodzenia towarów, naturalnych surowców i autorskich projektów.

LISTA WYSTAWCÓW

2BE3&TRENDY / 4ANGELS / AZETA BIO / BAMBOOM / BOBOWOZKI / FUNKYBOX / FLOW AMSTERDAM / BOMUTO / BUBBLE&CO / POUPY / BEJBIKBOOKS / BIBI MALL / BOBBY’S / BOBILOVE / BRUMMCIUCH / BUBA /CARRYLOVE / CHMURKOWELOVE / COLORESCA / CUDDLE DREAMS / DEAR SOPHIE / DERMA / ORGANICUP / GINGERORGANIC / DOCTOR NAP / DOMI-DECOR.PL / EKOMAJTY / ELEFUNT / FUN WITH MUM / FROM MI / FUN2BEMUM /  GRANATOVO / GRYZOLE / JUMIBAG / KAOLA-KID / KATAREK / KIDSPACE / KNEEGUARDKIDS / KREATYWNE MALUCHY / KREM ZASPA /  KOMINIARKI / LA MILLOU / LALABUBU / LE VENTRE / LENNYLAMB / LILANDIA / LOVIK / LOOKS BY LUKS / LULABY / MABIBI / MAKASZKA / MALINI / MALOMI KIDS / MAMAITI / MAMA’S FEET / MANUFAKTURA FALBANEK / MEBLE MOLL  /MIS GATOS / MOJO GRAFFI / MOOVER, ASI /  MUSTELA / MYTINYHOBBY / NORDDESIGN / NUNIO /NUNA / OMADE / ORIBEL, STUDIO ROOF / PANDA&BANDA / PANNA ANNA / PAPER SMILE / PATULOVE / PIKABABY / PIU DI ME / PODUSIAKI / POLSKI BANK KOMÓREK MACIERZYSTYCH / POLKA DOT BABY / POŚCIELARNIA / RODZICE BEZ OBAW / SKLEP MAMA I JA / SKLEP MAMALULU /  SLEEPEE / SMILE KIDS / SNAP THE MOMENT / SOPHIE DESIGN / SWEET & LOVE / SWISSMED CENTRUM ZDROWIA S.A. / TARABANIK / TITOT / TUSZYTE / TATA ROBI KSIĄZKI /UPAUPA  / TUTU PRINCESS /USŁUGI KRAWIECKIE- RUMIŃSKA ANNA / USZYĆ CI? / USZYTE / WINA BEZALKOHOLOWE / WISIENKOWO / YLALA / ZAK USBORNE BOOKS / WOOBIBOO / ZUZUZOO

STREFA EDUKACYJNO – ROZRYWKOWO – WARSZTATOWA

Edukacja dla całej rodziny, czyli najnowsze i najbardziej przydatne wykłady związane z tematyką macierzyństwa, prowadzone przez doświadczonych prelegentów. Zajęcia i warsztaty dla dzieci, gdzie wspierając lokalne miejsca prezentujemy najciekawsze kierunki rozwoju najmłodszych poprzez zabawę.

Ruszamy z zapisami na warsztaty i wykłady dla dzieci i rodziców na @.

Warsztaty są bezpłatne lecz ilość miejsc ograniczona.

Zarejestruj się >> FORMULARZ REJESTRACJI

 

WARSZTATY DLA DZIECI

10.15 – 11.15

„PIELĘGNACJA NIEMOWLĘCIA JAKO PODSTAWA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ:

Prowadzenie: Emilia Urbańska „Rozwijanie przez wspieranie”

wiek: dzieci 1-4 m.ż

Warsztaty przeznaczone dla par w ciąży oraz rodziców z niemowlętami między 1 a 4 miesiącem życia. Na warsztatach zdobędą oni dużą dawkę wiedzy i praktyki z zakresu prawidłowej pielęgnacji oraz świadomego wspierania rozwoju niemowlęcia. Obalone zostaną mity dotyczące rozwoju dzieci a także przedstawione będą problemy rozwojowe, na które każdy rodzic powinien być wyczulony. Prosimy o zabranie ze sobą kocyka dla dziecka. Warsztaty prowadzi Emilia Urbańska, terapeuta dziecięcy zajmujący się wczesnym wspomaganiem rozwoju niemowląt i małych dzieci. Założycielka Rozwijanie przez wspieranie – miejsca w którym wspiera młodych rodziców zaopatrując ich w praktyczną wiedzę z zakresu rozwoju dzieci. Twórczyni specjalistycznych zajęć grupowych dla niemowląt od 1 miesiąca życia z zakresu integracji sensorycznej.

11.30 – 12.45

„INTEGRACJA SENSORYCZNA DLA NIEMOWLĄT”

Prowadzenie: Emilia Urbańska „Rozwijanie przez wspieranie”

wiek: od 5 do 10m-ca życia

Warsztaty przeznaczone z rodziców z niemowlętami między 5 a 10 miesiącem życia. Na warsztatach zdobędą oni widzę i praktykę z zakresu wspierania integracji sensorycznej, której zaburzenia są obecnie najczęściej diagnozowanymi problemami rozwojowymi u dzieci. Nauka świadomego wspierania rozwoju będzie opierać się na prawidłowych wzorcach ruchu oraz świadomości ciała które są gwarancją odpowiedniego poziomu rozwoju psycho- ruchowego niemowlęcia. Prosimy o zabranie ze sobą kocyka dla dziecka.

13.00 – 16.00 Konsultacje z Emilia Urbańską z „Rozwijanie przez wspieranie”

Darmowe krótkie konsultacje diagnostyczne niemowląt między 1 – 9 miesiącem życia. Ocena rozwoju psychoruchowego wraz z indywidualnymi wskazówkami.

Obowiązują zapisy: emiliaurbanskarpw@gmail.com w tytule: mamaville (zapisy według kolejności zgłoszeń co 15-20 minut)

13.00 – 14.15

„Zajęcia gordonowskie”

13:00-13:30 – dzieci 2-12 miesiąca

13:45-14:15 – dzieci 12 m-cy – 3 lata

Prowadzenie: Akademia Music Baby Art Trójmiasto, której głównym celem jest rozwijanie muzykalności dzieci już od jak najwcześniejszych chwil ich życia. Kontakt z muzyką ma być dla nich przyjemnością i źródłem satysfakcji

Metoda umuzykalniania dzieci inspirowaną teorią profesora Edwina Gordona bazuje na rozwijaniu wrodzonych uzdolnień muzycznych dziecka. Głównym celem zajęć jest rozwój zdolności muzycznych, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka. Na zajęciach wzbogacany jest słownik słuchowy dziecka, rozwijana wrażliwość słuchowa, kształtowany głos, doskonalone umiejętności śpiewania, współdziałania z innymi, naśladowania i wywoływania reakcji ruchowych. Faktem jest bowiem, że dziecko które od pierwszych miesięcy swojego życia ma kontakt z muzyką, pełniej się rozwija, szybciej reaguje na bodźce zewnętrzne i ma lepszy kontakt ze światem.

14.30 – 15.45

Warsztaty językowe „POCZUJ FLOW DO ANGIELSKIEGO” wiek: 4 – 7 lat

Prowadzenie: AYA FLOW Language Center to szkoła, która specjalizuje się w nauce języków obcych nowoczesną metodą Activate Your Abilities, w skrócie AYA, stworzoną przez zespół Certyfikowanych Animatorów Językowych – instruktorów z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym i z zacięciem do nieszablonowego nauczania.

Na warsztatach z AYA FLOW dzieci są wprowadzane w inny wymiar, a w nim mówimy tylko w języku angielskim! Ćwiczenia prowadzone przez naszych Animatorów Językowych dają okazję do kreatywnej zabawy z rówieśnikami. Dzieci w tym czasie wcielają się w różne role, dzięki czemu z zaciekawieniem chłoną zagadnienia, odkrywając przy tym smykałkę do języka angielskiego! Pozytywna atmosfera zajęć warsztatowych, sprawia, że dziecko jest pobudzone do działania w grupie, a przy tym ma dobre skojarzenie z nauką języka. Dzieci w praktyczny sposób uczą się komunikacji, a to staje się narzędziem do wszechstronnego rozwoju: poprzez muzykę, plastykę, logikę i integrację! Zajęcia metodą AYA to forma przystępnej, budzącej dobre skojarzenia nauki, dbającej o rozwój dziecka w sferze emocjonalnej, fizycznej i umysłowej. Pogoda ducha, pewność siebie, rozwijanie talentów i koncentracji to jedne z ważniejszych korzyści, które oprócz umiejętności komunikowania się po angielsku, przynosi dziecku nauka metodą AYA.

16.00 – 17.00

Prowadzenie: Eureka

„ODKRYWAMY RAZEM ŚWIAT – ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE”

wiek: 1,5-3 lat Zajęcia odbywają się w następujących krokach

1. Przywitania na kręgu i zabaw integracyjnych.

2. Część zasadnicza, w której skład wchodzą różne aktywności: plastyczne, sensoryczne, muzyczno-rytmiczne, ruchowe, czy zdobywania wiedzy o świecie.

3. Zakończenie, podsumowanie zajęć i nagrodzenie uczestników.

 

WYKŁADY DLA RODZICÓW

10.15: „CZY CHUSTONOSZENIE MOŻE BYĆ PROSTE?”

Prowadzenie: Lenny Lamb

Zapraszamy na spotkanie z doradcą noszenia dzieci oraz chustami i nosidełkami ergonomicznymi LennyLamb. Porozmawiamy o tym, że warto budować bliskość z dzieckiem dzięki noszeniu, a bezpieczne noszenie dziecka jest proste i wygodne. Na wykładzie pokażemy typy wiązania chust i opowiemy o każdej metodzie.

 

11.15 „KARMIENIE PIERSIĄ – WYOBRAŻENIA A RZECZYWISTOŚĆ”

Prowadzenie: położna Aleksandra Kopras z Zaufaj Położnej -praktyczne porady o macierzyństwie

Na warsztatach dowiecie się jak przygotować się do karmienia piersią, poznacie tajniki laktacji oraz fakty i mity z tym związane. Na warsztatach będzie możliwość porozmawiać o teorii w kontekście tego, co spotka Cię w rzeczywistości.

 

12:30 „KIEDY DO LOGOPEDY? KAMIENIE MILOWE W ROZWOJU DZIECKA”

Prowadzenie: Naukowe Koło Logopedów

Podczas prelekcji rodzice dowiedzą się jakie niepokojące objawy powinny skłonić do skonsultowania się z logopedą danej specjalizacji, kiedy jest najlepszy czas na terapię oraz jak wygląda prawidłowy rozwój dziecka w poszczególnych latach jego życia.

13.15  „KARMIENIE MAŁEGO DZIECKA – TECHNIKI, DOBÓR SPRZĘTU SPECJALISTYCZNEGO”

Prowadzenie: Naukowe Koło Logopedów

Podczas warsztatów rodzice dowiedzą się jak oraz czym w prawidłowy sposób karmić dziecko na każdym etapie jego życia. Na warsztat weźmiemy butelki, smoczki, łyżeczki i kubki niekapki.

14:15 „JAK ROZPOZNAĆ I PRAWIDŁOWO ZASPAKAJAĆ POTRZEBY NIEMOWLĄT WRAZ Z POKAZEM MASAŻU SHANTALA”

Prowadzenie: Rodzice bez obaw

Wykład z psychologiem niemowlęcym Anną Hildebrandt, na temat potrzeb rozwojowych dzieci do 1 roku życia I rodzicielstwie bliskości. Poruszone zostaną zagadnienia procesów samoregulacji, kształtowanie prawidłowych nawyków (na przykład ruchowych) i stymulowanie rozwoju psychoruchowego zgodnie z profilem sensorycznym (wrażliwością dziecka na bodźce). Wiedza zdobyta podczas wykładu, pozwoli rodzicom lepiej radzić sobie z problemami dziecka takimi jak zaburzenia snu, kolkowanie czy nadmierna płaczliwość.

15:30 „DLACZEGO NIEMOWLĘ BUDZI SIĘ I NIE ŚPI W NOCY?”

Prowadzenie: Sleepconcept

Na warsztatach poznacie najczęstsze powody pobudek oraz sposoby zapobiegania lub radzenia sobie z nimi a także odpowiedzi na pytania, kiedy Twoje dziecko może zacząć przesypiać noc i jak skoki rozwojowe wpływają na sen Twojego Malucha

STREFA RELAKSU

Na tę edycję zadbamy o większą, wygodną i kolorową strefę relaksu, gdzie po zakupach i atrakcjach będziecie mogli odpocząć i dobrze zjeść! Tu także spotkacie lokalnych wystawców. Foodtrucki oraz różnorodne stoiska także wegetariańskie i wegańskie.

SPONSOR STARTEGICZNY
HUMANA

PARTNERZY:
Radio Gdańsk S.A. / Magazyn Together – rodzinna strona Trójmiasta / Trojmiasto.pl / Gdańsk dla Was / 4allwomen / Agumama / Dobra Mama / Dziecko – Najlepsza inwestycja / Familie / M jak Mama / Magazyn DaDa / mamaklub.pl / MyMamy.pl / Sales & Shopping / W roli mamy – wrolimamy.pl / Magazyn SuperMama / przedszkola.edu.pl / MINT – Magazyn Dla Mam / Rynek Zabawek / CzuCzu / Branża Dziecięca / Dzieci – czasopismo dla rodziców przedszkolaków/ GdziePoLek.pl / Woda i ja

Formularz dla wystawców
www.bit.ly/mvgda

targi@mamaville.pl

Share it:
blank
instagram