Warning: Constant WP_MEMORY_LIMIT already defined in /usr/home/mamavillepl/domains/targi.mamaville.pl/public_html/wp-config.php on line 92 Informacje i Bilety – Mamaville

Informacje i Bilety

Informacje i Bilety

13 czerwca 2022

MAMAVILLE TARGI DLA MAMY I DZIECKA KRAKÓW 25.09.2022

Termin

25 września  2022, niedziela, godzina 10:00-17:00

Miejsce

Hala 100-lecia KS Cracovia

Al. Marszałka Ferdinanda Focha 40, 30-119 Kraków

Bilety

Wstęp na Targi jest bezpłatny.

Już po raz 5  zapraszamy na Targi dla Mamy i Dziecka do  Krakowa. Ponownie  w nowoczesnej Hali 100-lecia KS Cracovia, zaprezentujemy Wam  polskich projektantów i producentów. W większości marki kreatywnych i przedsiębiorczych mam, które chciały czegoś więcej i postanowiły zaryzykować tworząc wspaniały asortyment. Blisko 60 wystawców związanych z tematyką macierzyństwa, a do tego premiery i nowości rynkowe!

Macierzyństwo, to nowy rozdział w życiu każdej rodziny, a targi Mamaville, to idea, która Wam przybliży tę nową, ekscytującą przygodę życia 25 września z nami, to świetny pomysł na rodzinne spędzenie czasu.

Targi Mamaville to przede wszystkim:

⚡️ Ponad 60 wystawców znanych marek, w większości polskich producentów. Zapewnimy Wam największy wybór produktów dla kobiet w ciąży, mam i dzieci.
⚡️ Więcej premierowych, wschodzących firm, które zaprezentują swoje produkty po raz pierwszy na polu targowym.
⚡️ Najnowsze kolekcje i linie przygotowane przez projektantów specjalnie na targi Mamaville. Asortyment najczęściej niedostępny w ogólnej sprzedaży.

Targi podzielone są na strefy:

STREFA ZAKUPÓW
U wystawców znanych oraz premierowych marek i wybranych projektantów z branż: ubrania / zabawki / wystrój wnętrz / akcesoria / dodatki / edukacja / wydawnictwa / usługi – dla kobiet, rodzin oraz dzieci w różnym wieku, od niemowlaka do starszaka. Skupiamy marki kreatywnych mam, zgodnie z ideą aktywizacji przedsiębiorczości kobiet, wspierania polskich źródeł pochodzenia towarów, naturalnych surowców i autorskich projektów.

LISTA WYSTAWCÓW

STREFA EDUKACYJNA
Edukacja i rozrywka dla całej rodziny, czyli najnowsze i najbardziej przydatne wykłady dla rodziców i warsztaty dla dzieci, związane z tematyką macierzyństwa, prowadzone przez doświadczonych prelegentów.

Warsztaty i wykłady są bezpłatne, lecz z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy.

LINK DO ZAPISÓW

WYKŁADY DLA RODZICÓW

 

10:15 do 11:15  –  „Jak łagodnie stawiać granice dzieciom ? „

Jesteś rodzicem i nie raz doświadczasz tego, że dzieci nie trzymają się ustalonych zasad?

Zastanawiasz się, czy stawianie granic małym dzieciom w ogóle ma sens?

Szukasz równowagi między ,,bezstresowym wychowaniem” a nadmiernym ograniczaniem dziecka?

A dodatkowo chciał/abyś zadbać także o siebie?

Jeśli tak, to zapraszamy na warsztaty, podczas których:

Dowiesz się, jak stawiać granice w sposób życzliwy i stanowczy jednocześnie,

Jak komunikować się z dzieckiem w sposób, który zachęci je do współpracy,

Jak zadbać o siebie, by móc w pełni cieszyć się rodzicielstwem

Prowadzenie : Joanna Malisz – Swęd  Certyfikowana Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców

Jest mamą Gabrysi. Blisko 10 lat pracowała z dziećmi oraz młodzieżą w szkołach i poradniach jako pedagog specjalny, terapeuta pedagogiczny, polonistka. Szukając metod pracy z uczniem, odkryła Pozytywną Dyscyplinę, w której znalazła mnóstwo konkretnych narzędzi do pracy, spójnych z jej wartościami. Ta metoda okazała się również świetnym sposobem budowania relacji w jej rodzinie.

Monika Pietruszka Certyfikowana Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców

Jest mamą trójki dzieci oraz pedagogiem z wykształcenia i zamiłowania. Jej wyborami dróg pedagogicznych była terapia pedagogiczna, resocjalizacja, psychoterapia dzieci i młodzieży. 12 lat doświadczeń w edukacji wzbogaciło jej podejście pedagogiczne, jednak brakujący element w dotychczasowych założeniach odnalazła w Pozytywnej Dyscyplinie, która sprawdziła się w jej codzienności rodzicielskiej. Pragnie dzielić się swoimi doświadczeniami z rodzicami, którzy chcą budować relacje ze swoimi dziećmi na lata.

https://pozytywnadyscyplina.pl/

https://www.facebook.com/PozytywnaDyscyplina

https://www.instagram.com/pozytywnadyscyplina/

 

 11:30 – 12:15 – „Organizacja pokoju dziecięcego wspierająca utrzymanie porządku” 

Czy organizacja pokoju może mieć wpływ na naukę porządkowania?

Czy ułożeniem zabawek na półkach da się zachęcić dziecko do

odkładania ich na miejsce? Czy organizacja szafy może mieć

związek z układaniem ubrań w niej lub przygotowywaniem zestawów

przez dziecko?

W czasie warsztatów opowiem Ci o trzech krokach w organizacji pokoju dziecka. Wspierają one utrzymanie porządku, skracają czas sprzątania, zabawę czynią uważniejszą, a niektóre zabawki zaczarowują i stają się one jak nowe! Przekonasz się także, że nie w setkach organizerów i akcesoriów tkwi klucz do porządku.

Jeśli więc chcesz dowiedzieć się jak zorganizować zabawki, by wprowadzić większy ład, dowiedzieć się co może być przyczyną tego, że dziecko nie odkłada ubrań do szafy lub jaki jest najskuteczniejszy sposób sprzątania zabawek, zapraszam Cię na warsztaty – do domu wrócisz z głową pełną pomysłów na organizację tej przestrzeni.

Prowadzenie : Agnieszka Krawczuk

Porządkuje domowe wnętrza oraz organizuje powstałą przestrzeń funkcjonalnie i estetycznie. Pokazuje, że porządek uwalnia nie tylko miejsce w domu, ale także czas i energię na to, co ważne. Certyfikowana declutterka i trenerka mentalna. Autorka bloga. W sieci dostępna pod nazwą Manufaktura porządku.

www.manufakturaporzadku.pl

https://www.instagram.com/manufakturaporzadku/

https://www.facebook.com/manufakturaporzadku

 

12:30 do 13:30 – „Błękitny Poród – jak się na niego przygotować” 

Idealny poród nie istnieje, ale każda kobieta zasługuje na dobry poród.

W trakcie prelekcji dowiecie się, czym jest Błękitny Poród i jak wzbogacające jest czerpanie z wewnętrznej siły oraz świadome przeżywanie porodu z wykorzystaniem metody głębokiej relaksacji. Porozmawiamy też o naturalnych sposobach łagodzenia bólu oraz kontakcie z własnymi potrzebami, dzięki czemu nawigowanie między niespodziewanymi wydarzeniami na sali porodowej jest o wiele łatwiejsze. Opowiem również o tym, jak rodzić naturalnie nawet po CC, ułatwić dziecku bezpieczne przyjście na świat oraz oswoić strach i lęk przed porodem.

Prowadzenie: Beata Jedlińska , Jest coachem okołoporodowym, hipno-doulą, inicjatorką idei Błękitnego Porodu i autorką książki „Błękitny Poród. Masz ten wpływ”. Kocha podróże, zarówno te prawdziwe, jak i metaforyczne.

https://blekitnyporod.pl/

https://www.facebook.com/blekitnyporod

https://www.instagram.com/blekitnyporod/

 

13:45 – 14:45 – „Karmienie naturalne – najczęstsze problemy laktacyjne i ich rozwiązanie”

 

Serdecznie zapraszamy rodziców oczekujących dziecka oraz tych którzy są na początku mlecznej drogi na nasz wykład !Podczas spotkania omówione zostanę najczęstsze problemy laktacyjne:

  • Karmienie naturalne? Czy karmienie mlekiem modyfikowanym – która opcja jest dal mnie ?
  • Poród drogami natury i pierwsze karmienie. Cięcie cesarskie – kiedy pierwsze karminie?
  • Nawał laktacyjny – co robić?
  • KPI – co to jest i czy może jest dla mnie ?
  • Gdzie szukać pomocy jeśli będzie potrzeba ?
  • Jak wybrać odpowiedni laktator ?
  • Czym się sugerować przy doborze sprzętu wspomagającego karmienie ?

Prowadzenie: Lena Siwonia-Witkowska, Doświadczona położna sali porodowej, położna rodzinna, doradca laktacyjny, entuzjastka porodów naturalnych, propagatorka karmienia naturalnego, mama dwóch malutkich chłopców, doradca laktatorów NENO.

https://neno.pl/

 

15:00 do 16:00  –  ” Chusty i nosidła – jak zdrowo nosić dzieci? „

Nie ma dzieci, których się nie nosi. A gdy noszenie na rękach staje się kłopotliwe z pomocą przychodzą chusty i nosidełka. Jak wybrać narzędzie odpowiednie dla swojego dziecka? Kierować się wiekiem, wagą, wzrostem? Czy można w nosidełku nosić od urodzenia? Jak dobierać rozmiar, splot i wiązanie chusty?

Serdecznie zapraszamy

Prowadzenie : Agnieszka Feliks-Długosz – Certyfikowana Doradczyni Noszenia z Centrum Noszenia

www.centrumnoszenia.pl

https://www.facebook.com/centrumnoszenia/

 

 

STREFA ATRAKCJI DLA DZIECI

Zajęcia i warsztaty dla dzieci, gdzie wspierając lokalne miejsca prezentujemy najciekawsze kierunki rozwoju najmłodszych poprzez zabawę.

Zobacz więcej szczegółów

STREFA MAMY I DZIECKA
Możecie tam nakarmić czy przewinąć dziecko. Będzie przytulnie i pięknie!

STREFA RELAKSU
Na tę edycję zadbamy o większą, wygodną i kolorową strefę relaksu, gdzie po zakupach i atrakcjach będziecie mogli odpocząć i dobrze zjeść!

📌 Zobacz wydarzenie na Facebooku!

Share it:
blank
instagram