TARGI MAMAVILLE Kraków 12/03/2023/ WARSZTATY I WYKŁADY
Warsztaty dla dzieci i wykłady dla rodziców są bezpłatne. Ilość miejsc jest ograniczona, Zagwarantuj sobie miejsce i zapisz się już dzisiaj!!!
WYKŁADY DLA RODZICÓW
10:15 do 11:30 – “Pierwsza pomoc u niemowląt i dzieci „
11:45 – 12:45 – „Karmienie piersią – co warto wiedzieć? oraz problemy z laktacją – pytania i odpowiedzi.”
13:00 do 14:00 – „Jak budować relacje z dzieckiem bez kar?”
14:15 – 15:15 – „Chusty i nosidła – jak zdrowo nosić dzieci?”
WARSZTATY DLA DZIECI
10:30 DO 11:00 -GRUPA I – Dzieci od 6 miesięcy do 2 lat „Gordonki”, czyli zajęcia umuzykalniające wg teorii uczenia się muzyki Edwina E. Gordona.
11:15 do 11:45 –GRUPA II – Dzieci od 2 do 4 lat „Gordonki”, czyli zajęcia umuzykalniające wg teorii uczenia się muzyki Edwina E. Gordona.
12:15 do 12:45 – „Sensoryczny spacer w kosmosie” grupa I dla dzieci od 8 miesięcy do 2 lat
13:00 do 13:30 – “Sensoryczny spacer w kosmosie” grupa Ii dla dzieci od 1,5 roku do 4 lat

pierwsza pomoc u niemowląt i dzieci
10:15 do 11:30 – “Pierwsza pomoc u niemowląt i dzieci „
Podczas warsztatu zaprezentujemy sprawdzone metody w postępowaniu w stanach nagłych u dzieci i niemowląt, przedstawimy, jak postępować z urazami u dzieci, jak zachować się podczas zakrztuszenia/zadławienia oraz jak wykonać resuscytacje krążeniowo oddechową u dziecka. Omówimy również wyposażenie apteczki – czyli co warto mieć, kiedy mamy w domu małe dziecko. Całość warsztatu będzie się opierać na najnowszych wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji.
Prowadzenie: Maciej Gamrat, ratownik medyczny. Swoje doświadczenie zdobywał w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym. Od 3 lat zaangażowany w szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, w szczególności pierwszej pomocy u dzieci i niemowląt.

"Karmienie piersią - co warto wiedzieć? oraz problemy z laktacją - pytania i odpowiedzi."
Serdecznie zapraszamy rodziców oczekujących dziecka oraz tych którzy są na początku mlecznej drogi na nasz wykład! Podczas spotkania omówione zostanę najczęstsze problemy laktacyjne:
- Karmienie naturalne? Czy karmienie mlekiem modyfikowanym – która opcja jest dla mnie ?
- Poród drogami natury i pierwsze karmienie. Cięcie cesarskie – kiedy pierwsze karminie?
- Nawał laktacyjny – co robić?
- KPI – co to jest i czy może jest dla mnie?
- Gdzie szukać pomocy, jeśli będzie potrzeba?
- Jak wybrać odpowiedni laktator?
- Czym się sugerować przy doborze sprzętu wspomagającego karmienie?
Prowadzenie : Lena Siwonia-Witkowska, Doświadczona położna sali porodowej, położna rodzinna, doradca laktacyjny, entuzjastka porodów naturalnych, propagatorka karmienia naturalnego, mama dwóch malutkich chłopców, doradca laktatorów NENO.

"Jak budować relacje z dzieckiem bez kar?"
13:00 do 14:00 – „Jak budować relacje z dzieckiem bez kar?”
Słyszysz, że dziecko musi poczuć konsekwencje złego zachowania, bo inaczej „wejdzie” Ci na głowę. Jednocześnie czujesz, że zakaz oglądania bajek albo zabranie deseru nie spowoduje, że dziecko w cudowny sposób zacznie systematycznie sprzątać po zabawie. Wiesz, że 'wyjdziemy na spacer jak będziesz grzeczny’ nie uczy, jak radzić sobie w trudnych emocjach.
Setna prośba kończy się groźbą i karą, płaczem dziecka i Twoimi wyrzutami sumienie. Chcesz wyjść ze schematów i przestać straszyć karą, a nauczyć się współpracy z dzieckiem? By zmienić swoje podejście potrzebujesz dowiedzieć się, co konkretnie robić w trudnej sytuacji.
Przyjdź na warsztaty, podczas których:
– zrozumiesz, jak działają kary (lub dlaczego tak naprawdę nie działają)
– zyskasz nowe spojrzenie na wychowanie dziecka, które da Ci poczucie kompetencji oraz zmianę perspektywy
– poznasz skuteczne narzędzia Pozytywnej Dyscypliny, które będziesz mógł wprowadzić, by zacząć zmieniać swoją rodzinę
– wyznaczysz swój pierwszy krok na drodze wychowania bez straszenia karą
Prowadzenie: Joanna Malisz – Swęd – Certyfikowana Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców Jeste mamą Gabrysi. Blisko 10 lat pracowała z dziećmi oraz młodzieżą w szkołach i poradniach jako pedagog specjalny, terapeuta pedagogiczny, polonistka. Szukając metod pracy z uczniem, odkryła Pozytywną Dyscyplinę, w której znalazła mnóstwo konkretnych narzędzi do pracy, spójnych z jej wartościami. Ta metoda okazała się również świetnym sposobem budowania relacji w jej rodzinie.
Monika Pietruszka – Certyfikowana Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców. Jeste mamą trójki dzieci oraz pedagogiem z wykształcenia i zamiłowania. Jej wyborami dróg pedagogicznych była terapia pedagogiczna, resocjalizacja, psychoterapia dzieci i młodzieży. 12 lat doświadczeń w edukacji wzbogaciło jej podejście pedagogiczne, jednak brakujący element w dotychczasowych założeniach odnalazła w Pozytywnej Dyscyplinie, która sprawdziła się w jej codzienności rodzicielskiej. Pragnie dzielić się swoimi doświadczeniami z rodzicami, którzy chcą budować relacje ze swoimi dziećmi na lata.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100082310307582

"Chusty i nosidła - jak zdrowo nosić dzieci?"
14:15 – 15:15 – „Chusty i nosidła – jak zdrowo nosić dzieci?”
Nie ma dzieci, których się nie nosi. A gdy noszenie na rękach staje się kłopotliwe z pomocą przychodzą chusty i nosidełka. Jak wybrać narzędzie odpowiednie dla swojego dziecka? Kierować się wiekiem, wagą, wzrostem? Czy można w nosidełku nosić od urodzenia? Jak dobierać rozmiar, splot i wiązanie chusty? Czy dobre nosidło musi być drogie? O tym wszystkim opowie Certyfikowana Doradczyni Noszenia z Centrum Noszenia – Agnieszka Feliks-Długosz.
Prowadzenie: Agnieszka Feliks-Długosz jest Certyfikowanym Doradcą Noszenia ClauWi®, ukończyła kurs z pielęgnacji neurorozwojowej niemowląt w pierwszym roku życia u Agnieszki Słoniowskiej. Z wykształcenia jest socjologiem, pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po godzinach uwalnia rodzicom ręce. Prowadzi indywidualne konsultacje z chustonoszenia, warsztaty grupowe, pogadanki, dobiera nosidła, prowadzi wraz z siostrą Dorotą Centrum Noszenia w Krakowie. Jest przewodniczącą Krakowskiego Stowarzyszenia Noszenia Dzieci. Brała udział w organizacji dwóch edycji Krakowskiego Festiwalu Chustowego
WARSZTATY DLA DZIECI

Gordonki", czyli zajęcia umuzykalniające wg teorii uczenia się muzyki Edwina E. Gordona.
10:30 DO 11:00 – „Gordonki”, czyli zajęcia umuzykalniające wg teorii uczenia się muzyki Edwina E. Gordona.
GRUPA I – Dzieci od 6 miesięcy do 2 lat
11:15 do 11:45 – „Gordonki”, czyli zajęcia umuzykalniające wg teorii uczenia się muzyki Edwina E. Gordona.
GRUPA II – Dzieci od 2 do 4 lat
Tak jak dzieci uczą się mówić, gdy do nich mówimy, tak uczą się śpiewać, gdy do nich śpiewamy”
Edwin E. Gordon w popartej badaniami teorii uczenia się muzyki zawarł stwierdzenie, że dzieci uczą się muzyki tak samo jak uczą się języka, dlatego otaczamy je na zajęciach różnorodnością melodii i rytmów, by w ten sposób budowały swój słownik muzyczny. W oparciu o śpiew, ruch i zabawę rozwijamy ich muzyczny potencjał!
Na zajęciach:
- śpiewamy bez słów, bo zależy nam by dzieci skupiły się wyłącznie na muzyce
- śpiewamy w różnych skalach, by dzieci mogły zetknąć się z różnorodną muzyką z całego świata
- rytmizujemy w różnych, także nieregularnych rytmach
- ruch jest nieodłącznym elementem zajęć, ponieważ dzieci czują rytm poprzez ruch
Prowadzenie: Gabriela Pachut – absolwentka Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Pracuje w Szkole Muzycznej I stopnia im. Juliusza Łuciuka w Mikluszowicach jako nauczyciel przedmiotów teoretycznych i chóru. Współpracowała jako dyrygent z chórem i orkiestrą dętą. Jest certyfikowanym instruktorem gordonowskim (kurs gordonowski I i II stopnia prowadzony przez Polskie Towarzystwo Edwina E. Gordona i Fundację Kreatywnej Edukacji w Bydgoszczy. Klarnecistka, miłośniczka muzyki bałkańskiej, mama dwuletniej Helenki.

Kosmosensorki
12:15 do 12:45 – „Sensoryczny spacer w kosmosie” grupa I dla dzieci od 8 miesięcy do 2 lat
13:00 do 13:30 – “Sensoryczny spacer w kosmosie” grupa Ii dla dzieci od 1,5 roku do 4 lat
Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 1,5 roku do 4 lat.Zajęcia rozpoczniemy wspólnym odkrywaniem kosmosu – zabawami integrującymi zmysł dotyku z układemprzedsionkowo-proprioceptywnym. Dziecko wraz z rodzicem wykona własny sensokosmos (zamkniemy go wworeczku, zabawka ta wspomaga wyciszenie)! Kolejnymi zabawami będą te integrujące ruch – z rodzicem lubsamodzielnie! Tego dnia nasze spotkanie zakończymy swobodnymi zabawami suchym ryżem orazgalaktycznym slimem – naszym sensorycznym Wszechświatem! Zaintrygowany? Zapraszam do zapisów oraz obejrzenia relacji z moich warsztatów: https://www.instagram.com/moja_kreskowka/
Zabierzcie ze sobą ubrania na przebranie i mokre chusteczki.
Prowadzenie: Linda Czarnek-Ogrodnik – terapeuta Integracji Sensorycznej, terapeuta ręki, trener Smyko-Multisensoryki® , prywatnie mama dwóch przedszkolaków zafascynowana metodą Montessorii.