Informacje

Informacje

15 czerwca 2022

TARGI MAMAVILLE KATOWICE VOL. 4 / 16 PAŹDZIERNIK 2022 / INFORMACJE

Termin

16 październik  2022 (niedziela), godz. 10-17

Miejsce

Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Plac Sławika i Antala 1

Katowice

Wstęp

Wstęp na Targi jest bezpłatny.

Najbardziej popularne i największe w Polsce  Targi dla Mamy i Dziecka MAMAVILLE zagoszczą po raz 4 w Katowicach!!!

Jednego dnia, w jednym miejscu będziecie mieli okazje spotkać najlepszych oryginalnych polskich projektantów i firmy związane z tematyką ciąży, macierzyństwa i rodzicielstwa.
Szykujemy dla Was niespodzianki, premiery różnych marek, najnowsze kolekcje Waszych ulubionych producentów, jeszcze więcej atrakcji dla najmłodszych, wykłady z najnowszą tematyką oraz komfortową strefę chillout.

Targi Mamaville to przede wszystkim:
• Więcej, ponad 60 wystawców znanych marek, w większości polskich producentów. Zapewnimy Wam największy wybór produktów dla kobiet w ciąży, mam i dzieci.
• Więcej premierowych, wschodzących firm, które zaprezentują swoje produkty po raz pierwszy na polu targowym.
• Najnowsze kolekcje i linie przygotowane przez projektantów specjalnie na targi Mamaville. Asortyment najczęściej niedostępny w ogólnej sprzedaży.
• Bezpłatna edukacja dla całej rodziny.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, to idealne miejsce na targi rodzinne i mnóstwo udogodnienia dla Was:
• duża przestrzeń targowa do swobodnego poruszania się, także z wózkami
• przestronna strefa dla mamy i dziecka
• atrakcyjna strefa relaksu i dogodny dojazd 

Mini miasto Mamaville, to jeden dzień pełen atrakcji, warsztatów oraz zakupów u oryginalnych, polskich projektantów i firm związanych z tematyką ciąży, macierzyństwa i rodzicielstwa.
Macierzyństwo, to nowy rozdział w życiu każdej rodziny, a targi Mamaville, to idea, która Wam przybliży tą nową ekscytującą przygodę życia. 16 październik  z nami, to świetny pomysł na niedzielne, rodzinne spędzenie czasu – będziemy Was rozpieszczać!

Targi podzielone są na strefy:

STREFA ZAKUPÓW
U wystawców znanych oraz premierowych marek i wybranych projektantów z branż: ubrania / zabawki / wystrój wnętrz / akcesoria / dodatki / edukacja / wydawnictwa / usługi – dla kobiet, rodzin oraz dzieci w różnym wieku, od niemowlaka do starszaka. Skupiamy marki kreatywnych mam, zgodnie z ideą aktywizacji przedsiębiorczości kobiet, wspierania polskich źródeł pochodzenia towarów, naturalnych surowców i autorskich projektów.

LISTA WYSTAWCÓW

STREFA EDUKACYJNA
Edukacja i rozrywka dla całej rodziny, czyli najnowsze i najbardziej przydatne wykłady dla rodziców i warsztaty dla dzieci, związane z tematyką macierzyństwa, prowadzone przez doświadczonych prelegentów. Warsztaty i wykłady są bezpłatne, lecz z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy.

Zapisz się już dzisiaj:

https://app.evenea.pl/event/mamavillekat4/

HARMONOGRAM  WARSZTATÓW:

Niedziela,16 października 2022

WYKŁADY DLA RODZICÓW

10:15 DO 11:15 – „Oby nie! Pierwsza pomoc w sytuacjach zagrażających życiu niemowląt i dzieci” 

Warsztat dotyczyć będzie postępowania w stanach nagłych u niemowląt i małych dzieci: drgawki, zachłyśnięci, nagłe zatrzymania krążęnia oparzeniach. Rodzice dowiedzą się w jaki sposób rozpoznać, jak się zachować i jak pomóc dziecku w kluczowych momentach przed przyjazdem ratownictwa medycznego.

Prowadzenie: Klaudia Perończyk, Ratownik medyczny w  RPR Sosnowiec i WPR Katowice, Instruktor pierwszej pomocy AEDMAX. Wykładowca akademicki na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej i WSB w Poznaniu. Współpracownik Fundacji po oparzeniu.

Zapraszamy!

11:30 do 12:30 –  „O dotyku który wspomaga więź i rozwój- Masaż Shantala i kangurowanie”

Jeśli jesteś kobietą w ciąży, świeżo upieczoną mamą🤱, tatą, chcesz nauczyć się łatwiej komunikować ze swoim niemowlakiem, odpowiadać na jego potrzeby, pogłębiać więź? To te spotkanie jest dla Ciebie.
Poruszymy takie tematy jak:👶Jak dotyk wpływa na układ nerwowy?👶 Masaż Shantala – kilka słów i pokaz👶Zalety masażu 👶Kilka słów o pielęgnacji i kangurowaniu dziecka. Masaż buduje nie tylko więź, ale też łagodzi problemy kolkowe, działa wyciszająco. Zapraszamy ☺️

ProwadzenieMonika Szkudlarska  Lubi próbować nowych rzeczy i ciągle zdobywa wiedzę. Jest żoną Daniela i Mamą rocznego Dominika. Macierzyństwo pozwoliło jej odkryć pasję, jaką jest praca z niemowlakami i ich rodzicami, dlatego postanowiła zostać doradcą chustonoszenia, instruktorem Masażu Shantala i Promotorem Dobrego Startu, a pomysły na kolejny rozwój tylko rosną 😉 Rodzicielstwo, to piękna przygoda, możliwość bycia blisko z tak małym człowiekiem daje dużo radości i wiele uczy 🙂 Jej dewiza to: Warto być otwartym na zmiany nawet w trudach zmęczenia 🙂

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100083154916617
Instagram:https://instagram.com/_zamotaj_sie_zmonia?igshid=YmMyMTA2M2Y=

12:45 do 13:45 – Jak łagodnie stawiać granice dzieciom ?

Jesteś rodzicem i nie raz doświadczasz tego, że dzieci nie trzymają się ustalonych zasad?

Zastanawiasz się, czy stawianie granic małym dzieciom w ogóle ma sens?

Szukasz równowagi między ,,bezstresowym wychowaniem” a nadmiernym ograniczaniem dziecka?

A dodatkowo chciał/abyś zadbać także o siebie?

Jeśli tak, to zapraszamy na warsztaty, podczas których:

Dowiesz się, jak stawiać granice w sposób życzliwy i stanowczy jednocześnie,

Jak komunikować się z dzieckiem w sposób, który zachęci je do współpracy,

Jak zadbać o siebie, by móc w pełni cieszyć się rodzicielstwem?

Prowadzenie: Magdalena Harasymowicz, Jest nauczycielem matematyki oraz certyfikowanym edukatorem Pozytywnej Dyscypliny, ukończyła negocjacji i mediacji, a także zarządzania oświatą. Na co dzień pracuje w szkole z uczniami w klasach 4-8 oraz regularnie prowadzi warsztaty z Pozytywnej Dyscypliny – głównie w Rzeszowie. Bardzo lubi przyglądać się relacji rodzic-dziecko w każdym możliwym miejscu zastanawiając się nad skutecznością różnych metod w perspektywie długoterminowej. Uważa, że każdy rodzic popełnia błędy wychowawcze (większe lub mniejsze), a ich świadomość jest pierwszym krokiem do sukcesu i zmiany podejścia.

Aneta Froehlich, Pedagog, coach oraz Certyfikowana Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny. Pomaga rodzicom i specjalistom pracującym z dziećmi wychowywać w szacunku i nawiązywać satysfakcjonujące i zdrowe relacje. Wspiera w odzyskiwaniu życiowej równowagi i czerpaniu radości z rodzicielstwa. Prywatnie żona i mama trójki maluchów, miłośniczka edukacji alternatywnej i ciągłego rozwoju, która dąży małymi krokami do świadomego życia w zgodzie ze sobą, drugim człowiekiem i naturą

https://pozytywnadyscyplina.pl/

14:00 do 15:00 – ” Chusta czy nosidło? „

Na naszym warsztacie poznacie zalety noszenia dzieci w chustach.

W czasie spotkania dowiecie się:

 • po co Wam ta chusta? – jakie korzyści z chustonoszenia płyną dla Was i dla Waszego dziecka
 • od kiedy można wiązać maluszka w chustę i jak to robić?
 • jak wybrać chustę czy później nosidło?
 • gdzie szukać profesjonalnego wsparcia?

W czasie wykładu zaprezentujemy Wam także najczęściej wybierane wiązania dla noworodków, a także odpowiemy na każde chustowe pytanie.

Prowadzenie : certyfikowana doradca chustonoszenia z firmy Zaffiro

https://zaffiro.design/produkty/chusty

15:15 do 16:15 – „Karmienie naturalne – najczęstsze problemy laktacyjne i ich rozwiązanie 

PROWADZENIE: Lena Siwonia-Witkowska, Doświadczona położna sali porodowej, położna rodzinna, doradca laktacyjny, entuzjastka porodów naturalnych, propagatorka karmienia naturalnego, mama dwóch malutkich chłopców, doradca laktatorów NENO.

Serdecznie zapraszamy rodziców oczekujących dziecka oraz tych którzy są na początku mlecznej drogi na nasz wykład !Podczas spotkania omówione zostanę najczęstsze problemy laktacyjne:

 • Karmienie naturalne? Czy karmienie mlekiem modyfikowanym – która opcja jest dal mnie ?
 • Poród drogami natury i pierwsze karmienie. Cięcie cesarskie – kiedy pierwsze karminie?
 • Nawał laktacyjny – co robić?
 • KPI – co to jest i czy może jest dla mnie ?
 • Gdzie szukać pomocy jeśli będzie potrzeba ?
 • Jak wybrać odpowiedni laktator ?
 • Czym się sugerować przy doborze sprzętu wspomagającego karmienie ?

https://neno.pl/

WARSZTATY DLA DZIECI 

10:30 do 11:00 – ” EkoMuzykowanie” zajęcia umuzykalniające dla dzieci – grupa 1 – dzieci od 6 miesięcy do 3 lat

11:15 do  11:45 – „EkoMuzykowanie” zajęcia umuzykalniające dla dzieci – grupa 2 – dzieci od 3 do 6 lat 

EkoMuzykowanie to zajęcia rytmiczne metodą E. Jaques-Dalcroze’a dla dzieci od 5 miesiąca życia do 6 roku życia. Na zajęciach króluje improwizacja fortepianowa przeplatana wszystkimi aktywnościami muzycznymi: śpiewem, tańcem, ruchem do muzyki, improwizacją ruchową, grą na instrumentach perkusyjnych oraz swobodną zabawą.

Rytmika to metoda artystyczno-pedagogiczna, która łączy w sobie wszystkie aktywności muzyczne takie jak: śpiew, taniec, instrumentację i improwizację. Najważniejszym elementem jest ruch odzwierciedlający muzykę, dzięki któremu staje się ona zrozumiała nawet dla kilku miesięcznego dziecka. Nasz autorski program jest dostosowany do wieku dzieci i rozwija je pod wieloma kątami, nie tylko muzycznymi. Dzieci na zajęciach kształcą swoja pamięci, koncentrację, podzielność i przerzutność  uwagi co pomaga im w przyszłości w nauce języków obcych czy przedmiotów ścisłych. Rytmika rozwija procesy myślowe dzieci a jej myślą przewodnią jest nauka przez zabawę.

Prowadzenie: Katarzyna Majerczyk

założycielka firmy, twórca programów EkoMuzyki, prowadząca social media i szkolenia pracowników. Magister sztuki specjalności” Rytmika i przedmioty teoretyczno-muzyczne”. Nauczyciel Rytmiki, kształcenia słuchu i Improwizacji fortepianowej w szkołach muzycznych I i II stopnia na Śląsku. Posiada 10-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi od 1 roku życia, a prywatnie mama.

 

STREFA ATRAKCJI DLA DZIECI
Zajęcia i warsztaty dla dzieci, gdzie wspierając lokalne miejsca prezentujemy najciekawsze kierunki rozwoju najmłodszych poprzez zabawę.

STREFA MAMY I DZIECKA
Możecie tam nakarmić czy przewinąć dziecko. Będzie przytulnie i pięknie!

STREFA RELAKSU
Na tę edycję zadbamy o większą, wygodną i kolorową strefę relaksu, gdzie po zakupach i atrakcjach będziecie mogli odpocząć i dobrze zjeść!

📌 Zobacz wydarzenie na Facebooku!

Share it:
blank
instagram